logo

Safranbolu Da 11 Öğrenci Zehirlendi

Safranbolu Öğretmen Evinde Akşam Saatlerin de Meydana Gelen Karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hastanede tedavi altına alındı.
Öğretmenevinde meydana gelen zehirlenme olayı sonrası binaya gelen doğal gaz şirketi çalışanları ve AFAD ekipleri tarafından cihazla binayı ve tesisatları inceledi. Ekipler yaptıkları incelemede doğalgaz tesisatında hiçbir sızıntı ve kaçak tespit edemedi.
Yaşanan olay sonrası hastanede öğrencileri ziyaret ettikten sonra İlçe Milli Müdürü ve Emniyet Müdürü ile birlikte öğretmenevinde incelemelerde bulunan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer, öğrencilerin neden zehirlendikleri noktasında kapsamlı bir araştırma başlatıldığını belirtti.
Olayla ilgili açıklama Yapan Kaymakam Ürkmezer;  öğretmenevinde 2 öğrencinin fenalaştığı belirterek, “11 öğrencimiz önce bahçede daha sonra içeride oturmuşlar. Fenalaşan 2 öğrencimiz ambulansla hastaneye kaldırıldıktan sonra diğer öğrenciler de mide bulantısı ve baş dönmesi sonucu onlar da hastaneye başvuruyor.
Burada yapılan tetkikler öğrencilerde karbonmonoksit zehirlenmesi tespit edildi. 8 öğrencimiz de değer yüksek çıkınca yoğun oksijen tedavisi için Ankara’ya sevk edildi. Genel durumları iyi. Çıkan ilk bulgulara göre karbonmonoksit gözüküyor. Son 1 saat boyunca kapalı alanda oturdukları için doğalgaz sızıntısı olabileceğinden doğalgaz firması binayı ve Kazan dairesini inceleyerek yaptıkları ölçümlerde kaçak tespit edemedi. Olayı Emniyet Güçlerimiz  detaylı bir şekilde araştırılacak” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?