logo

ALPBOĞA’dan 10 Ocak Gazeteciler Günü Açıklaması

Karabük İletişim Derneği 10 Ocak Gazeteciler Günü Dolayısı İle Bir Mesaj Yayımladı.

Günümüzde gazetecilik ne yazık ki çok zor şartlar altında gerçekleştiriliyor. Meslektaşlarımız en zor dönemlerden birini yaşıyorlar. İşsiz kalan gazeteciler, ceza evinde yatan gazeteciler, sansüre karşı işini yapmaya çalışan gazeteciler var.
Mesleğin içerisinde bulunduğu durum göz önüne alındığında öncelikle gazetecilerin, bu mesleğin çatısı altında ortak zemini oluşturmaları ve gazeteciliğin ilkelerinde uzlaşma sağlamaları gerekiyor. Maalesef bunu unutup giden ve bambaşka noktalara kayan gazeteciler var. Gazetecilerin, gazeteci olup olmadığına hükümetler karar vermemeli, gazeteciler bunun önüne geçmeliler.
Gazeteciler kendi mesleklerini iktidarın eline teslim ettikleri için bu noktaya geldiler. Gazeteciler önce mesleklerini kurtarmalılar, yoksa sürekli iktidarlar önünde eğilmeye mahkum bir meslek grubu haline gelecekler.
Biz ve Anadolu’da yayın yapan gazeteciler mesleğin onurunu koruma güdüsü içerisinde, beynini nadasa çekip, kalemini kiraya verenlere rağmen onurlu ve dik duruşumuzu sürdüreceğiz.
Bu duygularla gazeteci gibi gazetecilerin gününü kutluyorum.

İlhan ALPBOĞA

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?