logo

Altın Safran Film Festivali İle İlgili İlginç İddia

19. Altın Safran Film Festivaline Katılan ve Ücretlerini Alamadıklarını Belirten Bir Kişi Karabük Doğru Haber İhbar Hattımıza Attığı Mail Şaşkınlık Yarattı.Festival de Ücretlerini Alamadıklarını Belirten Kişi Hem Festival Organizatörü Tarafından Hemde Safranbolu Belediyesi Tarafından Zor Durum da Bırakıldıklarını İddia Etti.Konuyla İlgili Mail Elimize Ulaştığında Bilgi Amaçlı Safranbolu Belediyesi Basın Bürosunu Arayarak Bilgi İstedik Ancak Dönüş Yapılmaması ve Basın Büronun Konuyu Bilmedikleri Beyan etmesi Sonucu Bizler de konuyu Kamuoyunun Takdirine Sunuyoruz.Karabük Doğru Haber’e Ulaşan Mail İse Şu Şekilde :
” SAFRANBOLU SAFRAN FİLM FESTİVALİ’NDE SKANDAL
19. ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ’NE DAVET EDİLEN COŞKUN ARAL VE 15 PROFESYONEL FOTOĞRAFÇININ PARASI ÖDENMEDİ.
FOTOĞRAFÇILAR, FESTİVALİ 3 YILDIR ORGANİZE EDEN CENGİZ GÖKTAŞ’I MAHKEMEYE VERİYOR.
AYRICA SAFRANBOLU BELEDİYESİ HAKKINDA DA FOTOĞRAFLARIN TELİF ÜCRETİNİ ÖDEMEDİĞİ İÇİN TELİF DAVASI AÇILACAK.
19. ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ’NDE BİR SKANDAL YAŞANIYOR. FESTİVALE JÜRİ ÜYESİ OLARAK DAVET EDİLEN, ÜNLÜ FOTO MUHABİRİ COŞKUN ARAL VE 15 PROFESYONEL FOTOĞRAFCININ PARASI ÖDENMEDİ.
FOTOĞRAFÇILAR, FESTİVALİ 3 YILDIR ORGANİZE EDEN VE KENDİLERİNİ ÜCRET KARŞILIĞINDA DAVET EDEN CENGİZ GÖKTAŞ’LA, FOTOĞRAFLARIN TELİF ÜCRETİNİ ÖDEMEYEN SAFRANBOLU BELEDİYESİNİ MAHKEMEYE VERMEYE HAZIRLANIYOR.
3 YILDAN BU YANA SAFRAN FİLM FESTİVALİNİN ORGANİZASYONUNU ÜSTLENEN CENGİZ GÖKTAŞ, SAFRANBOLU BELEDİYESİ İLE GÖRÜŞEREK, ÜCRET KARŞILIĞINDA 15 KADAR PROFESYONEL FOTOĞRAFÇIYI SAFRANBOLU’YA DAVET ETTİ. FOTOĞRAFÇILARI 3 GÜN BOYUNCA SAFRANBOLU BELEDİYESİ AĞIRLADI. OTEL, YEMEK VE ULAŞIMLARINI SAĞLADI.
KARABÜK VALİ YARDIMCISI İSMAİL BAYATA, FOTOĞRAFÇILARA İLK GÜN BİR AKŞAM YEMEĞİ VERDİ. YEMEKTE SAFRANBOLU BELEDİYESİ GÖREVLİLERİ YÖRE İLE İLGİLİ TARİHİ VE KÜLTÜREL BİLGİ VERDİ.
DAHA SONRA PROFESYONEL FOTOĞRAFÇILARIN FOTOĞRAFLARI FESTİVAL KAPSAMINDA SERGİLENDİ. FOTOĞRAF YARIŞMASININ JÜRİ ÜYELİĞİNİ İSE ÜNLÜ FOTO MUHABİRİ COŞKUN ARAL YAPTI.
ARAL VE DİĞER FOTOĞRAFÇILARIN ÜCRETLERİNİ, FESTİVALDEN HEMEN SONRA ÖDEYECEĞİNE SÖZ VEREN CENGİZ GÖKTAŞ ARADAN 3 AY GEÇMESİNE RAĞMEN BU PARALARI ÖDEMEDİ. GÖKTAŞ TELEFONLARINI KAPATARAK ORTADAN KAYBOLDU.
FOTOĞRAFÇILAR, BUNUN ÜZERİNE BELEDİYE GÖREVLİLERİNİ, CENGİZ GÖKTAŞ’IN ÖDEMEYE YAPMADIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ. ANCAK YİNE SONUÇ ALAMAYINCA HUKUKİ YOLLARA BAŞVURMA KARARI ALDI.
FOTOĞRAFÇILAR, HEM FESTİVALİN ORGANİZASYONUNU ÜSTLENEN CENGİZ GÖKTAŞ HEM DE SAFRANBOLU BELEDİYESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA HAZIRLANIYOR.
ANKARA’DA YAŞAYAN CENGİZ GÖKTAŞ’IN TRT VE BİRÇOK BAKANLIĞA DA İŞ YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ. ”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
475 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?