logo

BAŞKAN VERGİLİ” HEYKELİMİ DİKMENİZE DE, BENDEN SONRA İSMİMİ VERMENİZE DE GEREK YOK”

Başkan Vergili: “Heykelimi Dikmenize de, Benden Sonra İsmimi Bir Yere Vermenize de Gerek Yok”

Avrupa Birliği Konseyi komite toplantısı için İstanbul’da bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’un havaalanı ile ilgili yaptığı açıklamalarına cevap verdi.

Yaptığım hizmetlerle şehrin her noktasında imzamız var diyerek sözlerine başlayan Başkan Vergili açıklamasında; “Ben Karabük’te yokken bazı kişiler kendilerine göre demeçler verip, sonradanda bu demeçlerini sosyal medyalarında ilan ediyorlar. Bu konuyu ben sizlere izah edeyim. Eflani Belediye Başkanımız İbrahim Ertuğrul Bey bizim hakkımızda bir açıklama yapmış. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Eflani’ye havaalanı yapsın, onun heykelini dikeceğim diye. İbrahim Bey’in benim heykelimi dikmesine ihtiyacım yok. Ben Belediye Başkanlığını bıraktıktan sonra benim adımı herhangi bir caddeye verilmesine de gerek yok. Çünkü bizim her yerde imzamız var. İbrahim Bey açıklamalarında havanda su dövmek gibi basit kelimeler kullanmaktadır. Yıllardan bu tarafa Eflani Belediye Başkanımızın tek icraatı havanda su dövmek olmuştur. Zaten bunu da yazısında yazmıştır. Karabük Belediye Başkanı olarak şehir merkezinde bulunan Devlet Demir Yolları arsalarını verin diye diye en sonunda Devlet Demir Yolu arsalarını bir protokol ile Karabük Belediyesi’ne devri ile ilgili imza attık. Eflani Belediye Başkanının da açıklamasının ben Eflani’ye havaalanı istiyorum şu şekilde yapması gerekiyordu. Bunu da yetkili kişilere söyleyecekti. Bir kere ağzını açabilmiş mi? 2014 senesinden bu tarafa söylüyor, temcit pilavı olarak ortaya koyuyor diyor. Ben kendisine buradan şöyle söyleyeyim; Bizim 2019 senesinde seçimlerimiz var. 2019 senesinin sonuna kadar bu havaalanı gündemden düşmeyecek ve bu havaalanı ile beraberde İbrahim bey’in Belediye Başkanlığı bitecek.

Bugüne Kadar Ne Talep de Bulunuzda Biz Yardımcı Olmadık!

Desin ki Eflani ile ilgili ben bugüne kadar şunu yaptım, şunu yapabildim. Senin bir sürü asfaltsız yerin var. Kaldırımsız sokağın var. Gel Karabük’e Belediye Başkanı olarak, benim şu asfaltımı yap, benim şu kaldırımımı yap, ki ben bugüne kadar hiçbir zaman parti ayırımımı yapmadım, parti de ayırmadım. Ne kadar Ak Partili Belediye varsa da yardımcı olmaya çalıştım. Çankırı’nın, Karabük’ün birçok kazasında isteyen ne istediyse Karabük Belediyesinden alıp gider. Sen bugüne kadar Eflani’ye ne yaptın da, ne istedin de sana kim vermedi. Şimdi bu yalnız benim meselem mi? Eflani’ye havaalanı yapılması yalnız benim meselem mi, Yenice’ye Organize Sanayi yapılması yalnız benim meselem mi? Eskipazar’a Organize Sanayi yapılması yalnız benim meselem mi? Eskipazar Organize Sanayi diye diye Eskipazar’a Organize Sanayi yapıldı. Şimdi de büyüteceğiz diye uğraşıyorlar. Aynı şekilde Yenice’ye konuşalım. Yenice Organize Sanayi diye diye orası da karara alındı.  Öyle veya böyle bu arkadaşlar, Belediye Başkanları bu işlerin arkasında duruyor. Önce hepsi sessiz kaldı bu söylediklerimi. Sen hem sessiz kalıyorsun, hem duyarsız kalıyorsun, hem de Eflani’ye bu havaalanının yapılmasını neden istemiyorsun. Sen evvela bunu açıkla. Hem Dernek Başkanları da alıp da, Ak Parti İl Teşkilatında kendin programlar yapıp da afişleri indirtilmesini biliyorsun ya.  Şimdi ben çok kısa bir cevap vermiş oldum ama şunu unutmasın. Ben konuşa konuşa Eflani’ye de havaalanı yaptıracağım. Beni dinleyen ve paylaşan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

 

Share
1015 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?