logo

Bu Kadarına Pes !!! Büyük Ayıp Ettiler

Karabük’te yaklaşan 2019 yerel seçimleri öncesi tüm partiler ellerindeki imkanları sonuna kadar kullanmaya başladılar.Bunlardan birine de üzülerek bugün şahit olduk.Yenice de yapımı tamamlanan ve büyük bir törenle geçtiğimiz aylar da Yenice Belediyesi tarafından açılışı gerçekleştirilen Yenice Ihlamur Teras yolunun asfaltlama çalışmalarının başlamasın da yaşandı.Yenice Belediye başkanı Zeki ÇAYLI tarafından büyük emeklerle yapımının sağlandığı tüm kamuoyu tarafından bilinmekte ve takdirle karşılanmakta.Yine geçtiğimiz aylar da Belediye Başkanı ÇAYLI Ihlamur Teras Yoluna yapılmasını istediği asfaltlama çalışması için girişimler de bulunmuş ancak siyasi kavgalar nedeni ile buranın yapılmasına müsaade edilmemişti.Başkan ÇAYLI ise burayı belediyeden oluşturduğu bütçe ile yapmak istemiş ancak Belediye mücavir alanı dışında olduğu için bu yatırımı gerçekleştirememişti. Özel idare ile görüşmelerini de hiç bir zaman kesmemiş her defasında buranın yapımı için ısrarcı olmuştu.
Nihayetin de bugün büyük bir Ak Parti siyasilerinin ve Özel idare yetkililerinin katılımı ile Ihlamur teras yoluna asfaltlama çalışmalarının startı verildi.Neredeyse Kurban kesilip imkansızı başarmışlarcasına bir havanın hakim olduğu asfaltlama çalışmaların da nedense Ihlamur Terasın Mimarı Yenice Belediye Başkanı ÇAYLI yoktu.Kendisine telefonla ulaştığımız Belediye Başkanı Zeki ÇAYLI ”Ben davet edilmediğim için katılmadım.Bu konu hakkında iyi yada kötü yorum yapmak istemiyorum ” diyerek konu hakkında görüşmek istemediğini beyan etti.
ÇAYLI’nın ses tonundan kırgınlığı anlaşılırken bu konu da Zeki ÇAYLI’ya yapılanın haksızlık olduğu düşünmeden edemiyoruz.Ihlamur Teras Açılış organizasyonuna Zeki ÇAYLI ayrım yapmadan herkesimi davet etmiş buranın Yenice Halkına ve tüm Karabük Halkına hizmet vereceğini bu bir siyasi malzeme değil hizmet olduğunu beyan etmişti.Ancak Açılış programına Ak Partiden kimse katılmamıştı.Bugün gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarının programına Belediye Başkanı ÇAYLI’nın davet edilmemesi ise Yenice de nasıl karşılanır Ak Partili ve diğer seçmen tarafından nasıl yorumlanır bilemiyoruz.Ancak Belediyenin yapmış olduğu hizmetin yoluna dökülen asfalt için bu kadar organizasyon yapan ilçe teşkilatı ve haliyle belediye başkanlığını çok isteyen İlçe başkanı Yılmaz KIRIK olduğu iddia edilmekte.
Zeki ÇAYLI’ya yapılan bu hareketler ve İlçe Başkanı Yılmaz KIRIK’ın belediye başkanlığına aday adayı olacağı için kendini ön plana çıkarmaya çalışması ve bunu yaparken milletvekillerini de kullanması ise dikkatlerden kaçmadı. Milletvekillerinin bu program da belediye Başkanının olmayışını sorup sormadıkları ise merak konusu.

Aşağıda asfaltlama çalışmasının başladığı anda Milletvekilimiz Niyazi Güneş’in objektifinden çekilen görüntüleri bulabilirsiniz.

 

Share
1691 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

#

Bu Kadarına Pes !!! Büyük Ayıp Ettiler” için 2 Yorum

  1. erkan : diyor ki:

    zeki caylinin hic hakli tarafi yok kardesim. o adaleti ölçüyü bilmeyen bi sahis. terasi teras yapan iscilerden bir kisiyi kadroya almadi hep ise yaramayanlari aldi

  2. yaşar : diyor ki:

    zeki cayli eger allah gostermesin secilirse ayni suanda terasa asfalt attiramadi parasizliktan mhpden secilrsede para falan gelmecek hizmet edemecek yenice kararini verdi zaten bu yalanciya ihanetciye makami teslim etmiyecez