logo

Bu Listede Herkesin İsmi Var

BU LİSTEDE HERKESİN İSMİ VAR
Bu Listede Aslında Herkesin İsmi Var.Bir Anda Küçücük Bir Dikkatsizlik Sonucu Uğrayabileceğimiz Kazalar Neticesinde Aslında Her Birimiz Engelli Adaylığını Garantilemiş Durumdayız.O Nedenle Sene De 1 Gün Değil Her Gün Engelli Vatandaşlarımıza Sahip Çıkmalı Ve Onların Engellerini Birlikte Aşmalıyız.
Bu Önemli Gün, Engelli İnsanları Anlayabilmek Açısından Oldukça Büyük Öneme Sahip. Çünkü Gündelik Hayatta Karşılaştıkları Sorunlar Sadece Engellilerin Değil, Hepimizin Sorunudur.
Bugün Gerek Sosyal Yaşamda Gerekse İş Yaşamında Kendilerine Çok Zor Yer Bulan Ve Yaşamın Birçok Alanında Çeşitli “ENGELLER” İle Karşılaşan Engelli İnsanlarımızın Farkına Varmak Ve Onlarla Birlikte Yaşadığımızı Unutmamamız Gerekiyor. Bu Nedenle, Fiziksel, Ruhsal Ve Sosyal Açıdan Tam İyi Olma Hali Olarak Tanımlanan Sağlığın Korunması Ve Geliştirilmesi İçin Çaba Sarf Edilmelidir.
3 Aralık’ın Dünya Engelliler Günü Olarak Kutlanması Elbette Ki Çok Önemli, Ancak Engelli Vatandaşlarımızı Sadece Yılda Bir Gün Hatırlamak Ve Sonrasında Unutmak Doğru Bir Yaklaşım Değildir. Engelli Vatandaşlarımız İçin, Tüm Dünyada Olduğu Gibi Ülkemizde De Kamu Otoritelerince Alınacak Önlemlerin, Tedbirlerin Ve Yapılacak Organizasyonların, Sivil Toplum Örgütlerini De İçine Alacak Biçimde Daha Da Yaygınlaştırılmasını Ve Somut Adımların Atılması Gerekmektedir.O Halde Listenin İçerisinde İsmimizin Olduğunu Bile Bile Neden Her Gün Engellerle Birlikte Savaşmıyoruz Ki!
Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun. Tüm Engeller Birlikte Aşılsın….

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?