logo

En Az Ortaokul Mezunu 460 Memur Alınacak! Kılavuz Yayımlandı

En Az Ortaokul Mezunu 460 Memur Alınacak! Kılavuz Yayımlandı

Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) 460 kişilik memur personel alım ilanına çıktı. İSKİ tarafından yayımlanan ilana en az ortakul mezunu adayların da başvuruları kabul edilmekte olup, ilanlara başvurular KPSS puanları üzerinden gerçekleştirilecektir.
460 kişilik memurluk kadrosu için başvuru yapacak adayların KPSS puanlarının en az 70 olması gerekmektedir. Başvurularda 657 sayılI Devlet Memurları Kanunu’ na uygunluk aranacaktır. Bu kapsamda, kamuda göreve ilk defa atanacak adaylarda aranacak şartlar gerekli görülmektedir.
460 MEMUR ALIMI KADROLARI

İSKİ bünyesinde istihdam edilecek memur adaylarına yönelik kadrolar ise Teknisyen, Tekniker, Bilgisayarİşletmeni, Tercüman, Hemşire, Biyolog, Psikolog, Restoratör, Grafiker, Peyzaj Mimarı, Kimyager, İstatistikçi, Mimar, Kütüphaneci, Şehir Plancısı, Mühendis şeklinde aktarılmış durumdadır. Yayımlanan ilana başvuru yapmak isteyen adayların KPSS puanlarının ilgili puan türünden en az 70 olması gerekmektedir.
Başvurularda adayların ilgili veya dengi bölümlerden mezun olmuş olması, T.C vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum edilmemiş olması, askerlik hizmetini tamamlamış olması, mesleki açıdan kendini yetiştirmiş olması, mesai saatlerine özen gösterebilecek olması, sağlık problemi bulunmaması, terör örgütleriyle ismi anılmamış ya da kamu zararına herhangi bir faaliyette ismi anılmamış olması, takım çalışmasına yatkın olması gibi temel nitelikler aranmaktadır. Başvurulara ilişkin kılavuzlara ulaşmak, diğer detayları öğrenmek ve başvuruları gerçekleştirmek için aşağıda yer alacak bağlantıyı kullanabilirsiniz. Başvuruda bulunmadan önce tüm ilan detaylarına göz attığınızdan ve adaylarda aranan nitelikleri taşıdığınızdan emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan tespit edilen adayların kazanılmış hakları devre dışı bırakılacaktır.

Kılavuz İçin Tıklayınız

Etiketler: » » » » » »
Share
1820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?