logo

ENGELLİLER GÜNÜN DE BÜYÜK SKANDAL

Yaşlı ve Engelli Kadın Misafirhaneye Alınmadı İddiası
3 Aralık Engelliler Gününde Çelik İş Sendikası Misafirhanesi İçin Skandal İddia Ankara’daki Tedavisi İçin Daha Önce Çelik İş Sendika Misafir Hanesinden Yer Ayırtan Yaşlı Ve Engelli Kadın Misafirhaneye Alınmadı.
Ankara Gülhane Tıp Akademisinde Tedavi Gören %95 Engelli Ve 80 Yaşındaki Yaşlı Kadın Tedavisi İçin 15 Gün Önceden Bir Yakını Vasıtasıyla Çelik İş Sendikası Misafirhanesinden Yer Ayırttı. Yakını Ve Oğlu Kardemir Fabrikasından Emekli Olan Yaşlı Kadın Ayni Zamanda Da Emekli Bir Emniyet Mensubu Esi Olmasına Rağmen Misafirhaneye Kabul Edilmedi. Hasta Yakını M.K. Yaptığı Açıklamada ‘’Biz 15 Gün Önceden 3 Kişilik Yerimizi Ayırttık.
Annem A.K.  Engelli Ve Yaşlı Olduğu İçin Tek Başıma Getirmem Mümkün Olmadığından Bir Yakınımla Beraber Gittik. Annem Yaşlı Ve Rahatsız Olduğu İçin Otobüse Dayanamıyor. 02. 12.2018 Pazar Günü Karabük’ten Bir Yakınımız Özel Arabası İle Bizi Ankara’ya Getirdi. Misafirhaneye Vardığımızda Her İhtimale Karşı Annemi Arabadan İndirmedim. Önce Misafirhaneye Çıkıp Görüştüm. Orada İsminin Hakan Olduğunu Öğrendiğim Görevli Kişi Randevu Listesine Baktı Ve Tamam Deyip Annemi Getirmemi İstedi. Tekrar Aracımıza Giderek Yaşlı Annemi İki Kişi Koluna Girerek 3. Kattaki Misafirhaneye Çıkardık.
Ancak Bu Sefer İsmi Hakan Olan Görevli Bizi Kabul Edemeyeceğini Ve Yer Veremeyeceğini Söyledi! Neden Böyle Bir Şey Yaptığını Kabul Edemeyecekse Yaşlı Kadını Neden Buraya Kadar Çıkarttırdınız Ve Getirmemizi Söylediniz Dediğimizde Prosedür Böyle Alamayacağım Sizi Hanımefendi Kusura Bakmayın Diye Cevap Verdi. Olayın Ardından Kardemir’den Emekli Olan Yerimizi Ayırtan Yakınımız Ve Karabük Milletvekili Sayın Cumhur Ünal Beyi Arayarak Durumu Anlattım Ve Zor Durumda Olduğumu Gidecek Bir Yerimin Olmadığını Söyledim.
Ancak Cumhur Beyin Çabaları da Fayda Etmedi Ve Misafirhaneye Kabul Edilmedik. Oradaki Misafirhane Kardemir Çalışanları Ve Yakınlarının Faydalanması İçin Bir Tesis Eğer Biz Kardemir Çalışan Yakınları O Misafirhaneyi Kullanamazsak Çok Yazık. Onu Da Geçtim Benim Babam Yıllarca Bu Vatana Hizmet Etmiş Bir Emniyet Mensubuydu. Oradaki Bize Bu Muameleyi Yapan Ve Kapı Önüne Koyan Arkadaş Daha Bebekken Beklide Babamın Görev Yaptığı Herhangi Bir Mahallede Yaşıyordu. Ne Annem Nede Ben Bu Muameleyi Hak Etmedik. Çelik iş Sendikasını Şiddetle Kınıyorum’’ Dedi.
Yer Rezervasyonu Yapılıp Misafirhaneye Alınmayan Yaşlı Kadın Ve Yakınına Ankara Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı. Sokakta Kalan Ve Ne Yapacağını Bilemeyen Hasta Yakını Ankara Büyükşehir Belediyesinden Yardım İstedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Etlikte Kalacak Yeri Olmayan Ve Ankara’daki Çeşitli Hastanelerde Tedavi Gören Hastalara Tahsis Ettiği Yaşlı Kadını Ve Yakını Şefkat Evine Yerleştirdi

 

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?