logo

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Dayak Skandalı

Her Geçen Gün Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Şikayetler Birbiri Ardına Gelmeye Devam Ediyor.Son Olarak Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sol Kolunda Uyuşma Şikayeti İle Annesini Acil Servis Bölümüne Getiren ve Daha Sonra Yapılan Tetkikler de Anjiyo Olması Kanaatine Varılan Bir Bayan Yapılan Operasyon Sonrası Yoğun Bakım Ünitesine Alındı.
Yoğun Bakım Ünitesinde İddiaya Göre Ameliyattan Çıkan Kadına Şiddet Uygulandığını Beyan Eden Hastanın Kızı S. B. İsimli Bayan Annesinin ” Hemşirelerden Biri Bana Kötü Davrandı” Demesine İlk Başlarda İhtimal Vermediğini Ancak Tesadüf Üzerine Yaşlı Kadının Bacaklarında Parmak İzlerinin Belirgin Olduğu Morarmaları Fark Etmesi Üzerine Olayın Gerçek Olduğunu Anladığını ve Annesine Sonda Takıldığı Esnada İse Canının Çok Yakıldığını Şuan Oturma da ve Tuvalet İhtiyacını Giderirken Zorlandığını beyan etti.
Olay Sonrası Annesinin Psikolojik Olarak Etkilendiğini Beyan Eden S. B. Annesinin Anjiyo Olmaktan Korktuğunu Ancak Doktorlarının Kendisini Çok İyi Bir Şekilde Ameliyat Evrelerini Anlatması ile Yaşlı Kadının Korkusunu Yendiğini Belirtti.Ancak Tekrar Anjiyo Olması Söz Konusu Olan Yaşlı Kadının  Anjiyo Olmak istemeyeceğini de Sözlerine Ekleyen  S.B. Annesine Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Hemşirenin Bulunarak Gereken Cezayı Verilmesini İstedi.
Annesine Uygulandığını İddia Ettiği Darp Olayı İle İlgili Olarak Doktor Raporu Alacaklarını Beyan Eden S. B. Annesi Üzerindeki İzleri de Delil Olarak Gerekli Mercilere İleteceğini ve Hastaya Şiddet İddiasını Sonuna Kadar Hukuki Yollardan Arayacağını Belirtti.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?