logo

Ovacık Sağlık İçin Yürüdü

Ovacık Sağlık İçin Yürüyüş Etkinliği Gerçekleştirdi.

Okulda sağlığın korunması ve sağlıklı yaşam için gerekli olan fiziksel aktiviteye vurgu yapılması amacıyla Karabük’ün Ovacık İlçesi’nde  sağlıklı yürüyüş organizasyonu gerçekleştirildi.

Yürüyüşe Ovacık  Kaymakamı Sayın Mehmet Zahid DOĞU ve Eşleri Hanımefendi ile beraber daire amirleri, Spor Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Ovacık Orta Okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı. Yürüyüş Kaymakamlık önünden başlayıp Ovacık Kent Ormanında son buldu. Kent Ormanında Ovacık Toplum Sağlığı Başkanı Nurettin SOYHAN tarafından yürüyüş yapmanın ve sağlıklı sağlıklı fiziksel aktivitelerde bulunmanın önemi vurgu yapan bilgilendirme konuşması gerçekleştirildi.

Sonrasın da Kaymakam DOĞU konuşmalarında, insan sağlığının günlük yapılacak ve bir standarda kavuşturulmuş faydalı fiziksel aktivitelerle çok daha iyi korunacağına ve gelişmiş toplumlarda halk sağlığının korunmasında önleyici bir faktör olarak daha ilkokul çağlarında başlayıp süreklilik arz eden sportif ve faydalı fiziksel aktivitelerin yaşam kültürüne dönüştüğünü ifade etti. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Kaymakam Mehmet Zahid DOĞU, bu tarz aktivitelerin devam etmesinin dilek ve temennisinde bulundu. Program katılımcılara süt dağıtımıyla son buldu.

 

 

 

 

 

Share
495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?