logo

PTT Bünyesinde KPSS Şartsız En Az Ortaokul Mezunu Personel Alacak

PTT AŞ’nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ’de, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak. PTT, güvenlik görevlisi ve operasyon görevlisi olmak üzere iki kademeden gerçekleşecek alımlar için en az ortaokul mezunu olmak şartı aranıyor.
PTT kendi bünyesinde hizmet veren PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL)’da görevlendirilmek üzere bin 100 personel alımı yapacak. PTT, personel alımları için belirli görevlerde başvuru kriterleri belirledi. Belirli mülakat ve sınavdan geçecek olan personeller PTTPAL bünyesinde işe başlayacak. PTTPAL personel alımı için başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman başlayacak? İşte, haberin detayları…
PTT PAL NEDİR?

Haziran ayında kurulan PTTPAL AŞ, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana’da toplam 6 nakit merkezi kuracak.

Şirket, gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM’lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi amaçlıyor. 2023 ve takip eden yıllarda bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.
PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

PTT, bin 100 personel alımı için zırhlı aracın genel güvenliğini sağlayacak güvenlik görevlisi kadrosu için lise, operasyon görevlisi kadrosu içinse ortaokul mezunu olma şartı aranacak. Kamu haklarından yasaklı olmama şartı aranırken para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli olma ise tercih nedeni olacak.
BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Zırhlı araç personel alımı için başvurular, 15 Aralık’ta sona erecek. Başvuruların sona ermesinin ardından aranan şartları taşıyan adaylar, mülakata çağrılacak. Mülakatta başarılı olanlar 31 Aralık’ta PTTPAL kadrosunda işe başlayacak. Söz konusu kadro için ihtiyaç doğrultusunda gelecek yıl da alım yapılacak.Alımlar www.ptt.gov.tr adresinden yapılabilecek.
PTTPAL PERSONEL ALIMI YAPILACAK İLLER

Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay(İskenderun), Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak.

Etiketler: » » » » »
Share
2141 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?