logo

SON ANKETLER NEYİ GÖSTERİYOR ?

  KARABÜK NE DURUMDA ?

HANGİ PARTİ VEKİL ÇIKARIYOR ?

SON ANKETLER NELERİ GÖSTERİYOR.

Karabük küçük bir il.Ne konuşulsa hemen hemen herkesim tarafından duyuluyor ve yorumlanıyor.Siyasi partiler ve Milletvekili adayları saha da yoğun şekilde çalışıyor.Bu çalışmalar neticesin de peki seçmen ne diyor.Milletvekili adayları çalışmalarının sonuçlarını sıkı şekilde takip ediyorlar.Saha çalışması yapılan bölgeler de her aday kendi özel firmalarına anketler yaptırarak son durum neyi işaret ediyor öğrenmek istiyorlar.Kimi aday sonuçlardan memnun iken kimi aday ise zayıf olduğu bölgelerde çalışmalarına daha da hız veriyor.
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI NELER YAPIYOR ?
Ak Parti adayları saha da ciddi ve düzenli bir çalışma sürdürüyor. Çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız sloganı ile mahalle mahalle köy köy geziyorlar.Ak Parti 3 milletvekili ile sahalarda var gücü ile gece gündüz çalışıyor. MHP Milletvekili adayları Ahmet KARABACAK Çetin İPEK ve Ahmet DÖNMEZ üçlüsü MHP için oy isterken ittifakta oldukları CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN içinde destek istemeyi ihmal etmiyorlar.Başkanlık için Ak Partiye oy verecek seçmenden vekillik için de MHP ye destek verilmesini her 2 oydan birinin Kendilerine verilmesini de istemeyi ihmal etmiyorlar.Aslın da Cumhur ittifakı Vekil adayları tarafından çok iyi lanse ettiriliyor seçmene.Halkın sevgisini fazlasıyla gören Ahmet KARABACAK seçmenle çok iyi anlaşıyor ve halkın içinden olduğunu her platformda gösteriyor. CHP adayları sessiz sedasız çalışıyorlar. Kimse adayların neler yaptığını nerelere gittiğini bilmiyorlar.Geçtiğimiz günler de Karabük’ü ziyaret eden Muharrem İNCE’ye gösterilen rağbetten kendilerine pay çıkarıyor ve en az 1 Vekil ile Mecliste Karabük’ü temsil edeceklerini düşünüyorlar.Ancak Seçmenin Başkanlık için ayrı vekillik için ayrı oy kullanacağını unutmuş gibiler. İYİ parti kanadında ise 3 aday olmasına rağmen Dursun ALTIPARMAK tek başına mücadelesine devam ediyor.Basın da çıkan haberlere rağmen hızını hiç kesmiyor.Eğer sayın ALTIPARMAK vekil seçilirse bu mutlak olarak kendi başarısıdır. Bu başarıda ne partisinin ne teşkilatının nede diğer vekil adaylarının bir katkısı olmayacak gibi. Elbette Karabük sadece bu 4 parti ile seçime gitmiyor.Saadet Partisi ve Vatan Partisi adayları da çalışmalarını yapıyorlar.Ancak basın ile fazla haber paylaşimı yapmadıkları için nerelerde neler yapıyorlar bilemiyor ve sizlere iletemiyoruz.Anlaşılan o ki sadece adayımız var demek için seçime girmiş gibi görünüyorlar.
PEKİ ANKETLER NE DİYOR ?
Karabük genelin de milletvekili adayları ve siyasi partiler kendi bünyelerin de anketler yaparak seçmenin ve seçim bölgelerinin nabzını tutmaya çalışıyorlar. Karabük Doğru Haber olarak özel bağımsız bir Anket firmasına yaptırdığımız anket sonuçları ise bir hayli karamsar seçmen olduğunu ortaya koyuyor.Yaklaşık 12 bin kişi üzerinden gerçekleşen anket sonuçları ise ortaya henüz insanların kime oy vereceği konusun da kararsızlığını ortaya koyuyor.
AK PARTİ %39.40
MHP %17.30
CHP. %15.40
İYİ PARTİ. %11.15
SAADET PARTİSİ %1.65
VATAN PARTİSİ%0.15
KARARSIZ. %14.95


R.TAYYİP ERDOĞAN %46.30
MUHARREM İNCE %22.20
MERAL AKŞENER. %16.20
TEMEL KARAMOLLAOĞLU %1.15
DOĞU PERİNÇEK %0.09
SELAHATTİN DEMİRTAŞ %0.01
KARARSIZ %14.05

Share
3621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?