logo

Safranbolu’da Okuma Yazma Seferberliği Devam Ediyor

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi ( SAKEM ) Okuma Yazma Seferberliğine bu yıl da devam ediyor.


SAKEM, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve birçok kurumla iş birliği ile açtığı kurs eğitimleri ile Safranbolu’da çığır açıyor. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan okuma yazma seferberliğinin aynı günü Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak destek vermek üzere çalışmaları başlatan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Safranbolu’da da projeyi hayata geçirdi. SAKEM’in Harmanlar şubesinde başlayan kursa okuryazar olmak isteyen yetişkinler büyük bir özveriyle katılım gösteriyor.


Okuma Yazma Seferberliği kursu bu yılda kursiyerlerine eğitim veriyor. Herhangi bir nedenle okuma yazma eğitim hakkından yararlanamayan yetişkinlere yönelik okuryazar hale gelebilmeleri için başlatılan proje her geçen gün büyüyor ifadelerine yer veren Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer şu sözlerle devam etti ‘’ Öğrenmenin yaşı yoktur her yaşta ihtiyaç duyduğumuz konularda yaşam boyu eğitim almaya devam etmeliyiz. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın bu kurslara istekli olarak katıldıklarını görüyoruz, hatta bu kursun bitiminden sonra 2. Kademe Okuma Yazma Kursu açılması konusunda talepleri oldu. Bizler de vatandaşlarımızın imkanlar dahilinde taleplerini karşılamaya hazırız’’dedi.


Kursa katılan yetişkinler ise şu sözlere yer verdi’’ Çeşitli nedenlerle okuma yazma öğrenemedik bunun sıkıntısını hayatımız boyunca yaşadık, Hastanede ekranda adımızı dahi okuyamıyoruz, pazarda fiyat etiketlerini anlayamıyoruz kısacası hayatımızı idame ettirirken basit işlerimizi bile kendimiz halledemiyoruz. Bu uygulamayı başlatan başta Cumhurbaşkanımıza eşi Emine hanıma ve bize bu imkanı sağlayan Kaymakamımıza ve Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz’’denildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?