logo

Vali GÜREL Kurum Amirleri Toplantı Yaptı

Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı.
Vali Fuat Gürel Başkanlığında, yaklaşan kış mevsiminde, yerleşim birimlerinde genel hayatı etkileyebileceği ve kurumlar arası koordinasyonu gerektirebileceği değerlendirilen, muhtemel yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda, olası can ve mal kayıplarının önlenmesi ya da en aza indirilebilmesi ve müdahale çalışmalarının hızlı ve etkin yapılabilmesi, vatandaşlarımızın güvenli, rahat ve huzurlu bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak, kar ve buzla mücadele çalışmaları hakkında bilgi vermek, koordineli çalışmayı tesis etmek amacıyla Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcısı İsmail Bayata, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ve ilgili kurumların müdürleri katıldı.
İlimizde kar ve buzla mücadele kapsamında gerekli tüm tedbirlerin alındığının belirtildiği toplantıda, sürücülerden yoğun kar yağışının ve buzlanmanın görüldüğü havalarda olumsuz durumların yaşanmaması için daha dikkatli ve tedbirli araç kullanmaları, araçlarında zincir, çekme halatı, takoz ve kar lastiği bulundurmaları, donanımlı bir şekilde trafiğe çıkmaları ve trafik kurallarına uymaları istendi.
Etiketler: » » » » » » »
Share
315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?