logo

Zeki ÇAYLI’nın Seçime Gireceği Parti Belli Oldu

Ak Parti il ve ilçe teşkilatı ile yaşadığı sorunlardan dolayı partisinden ihraç edilen ve uzun zamandır bağımsız belediye başkanı olarak görevine devam eden Zeki ÇAYLI’nın 2019 yılında hangi Partiden aday olacağı yada bağımsız olarak mı seçimlere gireceği merak konusu olmuştu.
Edindiğimiz bilgiler neticesinde Zeki ÇAYLI’nın MHP ile sıcak temas içerisinde olduğu ve aday olabileceği adaylığı MHP Yenice teşkilatı tarafından olumlu olarak karşılandığı şeklinde. Karabük MHP il başkanı Adem KAR ve Karabük Belediye başkanı Rafet VERGİLİ’nin Karabük merkez belediyesinden sonra ilçelerde de belediyeleri almak istediği ve Yenice ilçesinde Zeki ÇAYLI ile yollarına devam edebilecekleri konusunda olumlu bakıldığı konuşulmakta.
Zeki ÇAYLI’nın Önümüzdeki günler de MHP rozeti takarak siyasi hayatına MHP ile devam edeceği ve rozet takma merasiminden sonra ise Genel merkeze belediye başkan adaylığı için başvuruda bulunacağı  MHP Yenice Belediye başkanı olarak siyasi hayatına devam edeceği edinilen bilgiler arasında.Böylece Zeki ÇAYLI sevenleri ise MHP’ye verecekleri oylar ile MHP’nin Yenice de oylarını yükselterek Diğer partiler için Yenice de zor bir seçim geçirecekleri şeklinde yorumlanmakta.

Share
3189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?