logo

10. Ulusal Dağ Bisikleti Yarışları Yapıldı

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriTürkiye Bisiklet Federasyonu koordinesinde Yenice ilçemizde düzenlenen 10. Ulusal Dağ Bisikleti Yarışları sona erdi.

Yenice Kaymakamlığı ve Yenice Belediyesi tarafından organize edilen, Ihlamur Teras ve Yazıköy güzergahları arasında yapılan yarışlara, ülkemizin değişik yerlerinden 10 kategoride 170 bisikletçi katıldı.

Yarışların sonunda büyük kadınlar kategorisinde Rafiye Başat, büyük erkeklerde Zeki Kaygısız, genç erkeklerde Samet Bulut, genç kızlarda Azize Bekar, yıldız kızlarda Funda Taşkın, yıldız erkek A kategorisinde Furkan Akçam, yıldız erkek B kategorisinde Mehmet Can, master 30’da Muammer Yıldız, master 40’da Emin Burak İzmirlioğlu ve master 50’de Mehmet Özdemir birinciliği elde etti.Yenice ilçemizin tanıtımı açısından organizasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Gürel, Vali Gürel, yarışların başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Yarışlarından sonra değerli olan görkemli bir festivali geleneksel hale getirmişiz, emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yenice ilçemiz dünyanın sayılı yerlerinden bir tanesi. Hem ekosistemi, hem yaban hayatı, hem de flora ve faunası açısından dünyanın gözbebeği olan bir yer. Buranın korunması aynı zamanda da tanıtılması gerekiyor. Bu tür etkinlikleri çoğaltacağız, bu yıl kasım ayı içinde foto safari ve kısa film yarışmaları da olacak. Bölgemizi dünyaya tanıtmak için gayret göstereceğiz. Bu etkinlik için Bisiklet Federasyonuna ve etkinliği yapan ve emeği geçen kurumlarımıza ve kişilere teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Vali Fuat Gürel, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, kurum müdürleri ve federasyon yetkilileri verdi.Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?