logo

20.500 Fidan Toprakla Buluştu

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriÜlkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak amacıyla, 11.11.2019’da yani bugün, saat 11.11’de, 11 milyon fidanın toprakla buluşacağı etkinlik tüm yurtta olduğu gibi Safranbolu’da da yoğun katılımla gerçekleşti.

Tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak tüm illerde, Safranbolu’da ise Beştepeler Mevkiinde yapılan lavanta fidanı dikme etkinliğine Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Eflani Kaymakamı Burak Öz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 125. Eğitim Alay Komutanı J.Kd. Alb. Hasan Başkök, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İlçe Emniyet Müdürü Aydemir Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay,  Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, askerler vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Fidan dikim töreninde özellikle minik öğrencilerin mutlulukları gözlerden kaçmazken program sonrası bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, tüm dünyada küresel iklim değişikliği etkilerinin belirgin bir şekilde görüldüğü ve hissedildiğini belirterek; “ İnsanlığın hayat kaynağı olan ormanların korunmasına yönelik çabaların ve duyarlılığın artırılması gerekiyor. Bu gün gerçekleştirilen etkinlikle büyük bir bölümü ormanlardan oluşan bölgemiz için güzel bir çalışma oldu. Bu tür projelerle gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakacağımızı düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Köse, burada güzel bir lavanta ormanı oluşacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?