logo

4. Sürekli Döküm Makinesi Törenle Devreye Alındı

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriKarabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Kardemir) 3,5 Milyon ton üretim kapasitesine ulaştıracak yatırımlardan biri olan 4. Sürekli Döküm Makinesi düzenlenen törenle devreye alındı.

Yaklaşık 150 Milyon TL harcama yapılarak kurulan 4. Sürekli Döküm Makinesinin açılışına Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ve Dr. Hüseyin Avni Aksoy, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Yönetim Kurulu üyeleri, Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, Karabük Özel Sektör DÇ Haddeciler Derneği Başkan Pehlivan Baylan, Özçelik-İş Sendika Genel Başkanı Yunus Değirmenci, yüklenici firma yetkilileri, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

500 Bin Ton kapasiteli bir entegre tesisin devletimizin, Karabüklü hemşerilerimizin ve aynı zamanda Kardemir’de çalışan emektarların gayretleri ile çok başarılı bir şekilde bugünlere geldiğini ifade eden Vali Gürel, “Kardemir, bugün itibari ile 3 Milyon ton kapasiteli üretim yaparken önümüzdeki yıl 3,5 Milyon Ton kapasiteye ulaşacak. Dünyadaki ilk 100 tesisten biri haline gelecek bir entegre tesistir. Bu gerçekten hem Karabük adına hem de ülkemiz adına gurur verici bir gelişme. Demir Çelik sektörü ile burada tanışmış oldum ve ülkemiz için sektörün ne kadar değerli olduğunu da burada öğrenmiş oldum. Kardemir inşallah büyüyecek, gelişecek ve ülkemizin kalkınmasında da lokomotif görevi devam edecek. Ülkemiz bu tür yatırımlarla gelişecek, Karabük bu tür yatırımlarla gelişecek, Kardemir büyüdükçe Karabük’te büyüyecek. Nitelikli çelik çok önemli, artık nitelikli ürünleri kendimiz üreteceğiz. Savunma sanayinde son yıllarda çok büyük başarılar elde edildi.

Kardemir gelişirken çevre sorunları ile de çalışma yapmak gerekiyor. Bir taraftan büyük yatırımlar yaparken bir taraftan da çevre anlamında çok büyük yatırımlar yapıyor Kardemir. Belli aralıkla benim Başkanlığımda Çevre Müdürlüğümüz ve Kardemir yönetimimiz ile bir araya geliyoruz. Karabük’te daha sağlıklı bir ortam nasıl sağlayabileceğimizi konuşuyoruz.  İnşallah üretimi arttırmak adına yapılan yatırımlar çok önemli bunu takip edeceğiz ve aynı zamanda çevre yatırımlarını takip edeceğiz. Karabük’ü daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu tesisin kurulmasında işçisinden yöneticisine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum, yeni tesisimiz hayırlı olsun.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualarla kurdelesi kesilen 4. Sürekli Döküm Makinesi devreye alındı. Kurdele kesiminin ardından kumanda odasına çıkan Vali Gürel ve protokol üyeleri, açılışı yapılan tesis hakkında Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan ve yetkililerden bilgiler aldılar.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?