logo

Aşk İle Yürüyen Sırtında Dünyayı Taşır! Aşksız Yürüyen, Beden Diye Bir Ceset Taşır!


karabukdogruhaber
karabukdogruhabertv78@gmail.com
İnsan yeri geldiğinde kendini de eleştirebilmeli.Ne yazık ki kendini eleştirmeden geçtim başkasının kendimizi eleştirmesine dahi tahammül edemez olduk.Geriye dönüp baktığımız da hatalarımızı anlasak da işimize gelmiyor açıkçası.Neden nasıl böyle olduk bilmiyorum ama bu hiç iyi bir şey değil bunun farkındayım.Şimdi sizlerle paylaşacağım yazım da bütün oklar yine bana dönecek farkındayım ama yazmasam gönül razı değil.Anlamadığım ne biliyor musunuz?Aslında İnsanlar da neden bu kadar dünya malı hırsı var.Yazımda isimler geçireceğim bazılarının ise isimlerini yazmayacağım çünkü alınganlık yapıyorlar eleştirilere pek alışkın değiller.Ama olsun ben söylenmesi gerekenleri söyleyeceğim.
Aşk ile yürüyen sırtında dünyayı taşır! Aşksız yürüyen, beden diye bir ceset taşır! Ne güzel bir söz değil mi ?
Aşk ile yürüyen Karabük’ün Duayen gazetecisi  Benim de sürekli örnek aldığım Abim Mehmet ÇETİNKAYA’nın bugün bir yazısını okudum.Bir Okuldan bahsediyor.Konuyu kısaca özetlemek  gerekirse Safranbolu’ya Türker İNANOĞLU tarafından yapılması taahhüt edilen çok yönlü bir İletişim Fakültesi yaptırma sözüydü.Aradan geçen zaman zarfında konu nerde kaldı nerde tıkandı belli değildi.Sayın ÇETİNKAYA konuyu yeniden gündeme getirdi.Ankara da İçişleri Bakanı Sayın SOYLU ile konuştu konuyu aktardı.Sayın Vali GÜREL konu hakkında bilgilendirildi ve sonuç olarak okul yapım işi hızlandı.Belki de kısa sürede okulun temeli atılır.Şimdi bu şekilde bir gazeteci Karabük’ün menfaatleri için koştururken nasıl övgüyle bahsedilmez ki.Mehmet ÇETİNKAYA beyin yazısına buradan ulaşarak konu hakkında yazısını okuyabilirsiniz.Ayrıca Türkiye de Yeni bir oluşum hakkında Türkiye’nin duayen gazetecilerinin içerisinde olduğu bir birlik kurulacağı ve bu birlikte 10 kurucu üye içerisinde Mehmet ÇETİNKAYA isminin de olduğunu duydum.Sanırım önümüzdeki günlerde bu konuda gündeme gelir.Şimdi birde şöyle bir durum var.Mesleğini sadece sağı solu tehdit etmek yada abiyane tabir ile para kasası görerek sataşmalar için kullananlar da var tabi.Şimdi hangi konuyu ele alsak elimizde kalıyor. Yazıyı yazması kolay ama biraz da gerçeklere dayandırmak lazım. Adımızın geldiği yerde tam da burası. Karabük Doğru Haber tam olarak  bunu hedeflemekte. Örneğin Karabükspor ve Karabükspor Başkanı Mehmet YÜKSEL ile ilgili bir kaç konuyu sizler ile paylaşmak istiyorum. Neden Karabükspor için bir şeyler yapmaya çalışanlar hakkında sürekli bir karalama yapma peşinde olanlar var anlamak mümkün değil. Daha önce sosyal medya hesabımdan bir konuyu paylaşmıştım. Mehmet YÜKSEL bana para vermiyor bende hakkında yazı yazarım dediğini paylaşmıştım. Eee bu memlekette yalan söylemeyen 3 büyük GSM şirketi var sürekli kayıt tutan. Bir şahıs yazı yazıyor,başka birini devreye sokarak Sayın YÜKSEL’e açık mektup yazıyor, konuşma esnasında telefon görüşmesi ara bulucu tarafından ses dışarıya verilerek Mehmet YÜKSEL’e dinletiliyor. Ya arkadaş hoparlör sesi o kadar yüksek çıktı ki ben bile duydum konuyu düşünün artık. Konuşmanın içeri ne derseniz. Ben para istiyorum vermiyor,  Mehmet YÜKSEL para vermezse bende hakkında yazarım diyor. Nasıl olacak şimdi. Nerede kaldı haber yapma aşkı.Hadi diyelim ki yok böyle bir şey ben kafamdan uyduruyorum ki çünkü bu eylemi gerçekleştiren kişi kendini çok saygın zannediyor ve ben ne dersem inanılır diye düşünüyor.Ama şöyle bir durum var ki bugün okuduğum bir yazıda Mehmet YÜKSEL’in hakkın da baya bir yazılmış çizilmiş. Ama konunun içeriğine baktığımızda her cümle aynı kapıya çıkıyor para da para.Evet Karabükspor parayla anılıyor bu sıralar da ama biraz da başarı için neler yapılır bunu bilmek lazım.YÜKSEL kulübü zarara uğratıyor deniliyor.Sayın YÜKSEL sen kulübü nasıl zarara uğratırsın diye sorulmuyor da bunlar ne bunlar ne diye sözüm ona iddialar atılıyor ortaya.
Şimdi ben soruyorum Sayın YÜKSEL’e bu arkadaşların cesaret edip soramadıkları soruları.Tüm dobralığı ve açıklığı ile. Sayın YÜKSEL sen ne yapmaya çalışıyorsun söyler misin? Amacın ne senin Allah Aşkına! Gelmişsin havadan başkanlık almışsın,  yetinmemişsin kulübün alacaklarını yapılandırıp kısmen de olsa ödemeler yapmaya başlamışsın. Bunları hangi parayla yapıyorsun diye sormuş arkadaşlar çıkıp cevap verememişsin. Sayın başkan biraz yürekli ol,  açıkla bu konuları.He sen açıklayamıyorsan ben açıklayayım o halde. Kulüp Güvenlik şirketine rest çektin kulübü zarara uğruyor diye. TFF den cezayı yedirdin kulübe. Ceza yemesi bir yana da sen çıkıp bu cezayı neden cebinden ödüyorsun ki. Hadi ödedin ne diye bunu tutanak altına alıp karar defterine işleyip kulübe hibe ediyorsun ki. Kulüp zaten batıyor. Sen ne diye batan bir kulübü batmaktan kurtarmaya çalışıyorsun ki? Karabük’ün çocuğu diyerek Levent hocayı kulübe alıyorsun. Daha evvelden görev yapan Levent hocaya kulübün borcu var bunu biliyorsun. Sen tutup bu borcu yapılandırıyorsun?  Bir miktar da ödeme yapıyorsun ve bunu yine cebinden neden yapıyorsun. Hadi yaptın bunu neden kulübe hibe ediyorsun ki? Sayın Yüksel Kulüp battı farkında mısın? Herkes yazıyor bunu sen hala ne diye Karabükspor için çırpınıyor para harcıyorsun ki? Kulüp kayyuma gitsin olağanüstü kongre yap çağrısı var. Sen neden söz dinleyip kulübü kayyuma teslim ederek açılmış davaların kapanmasının kulüpten nemalananların çalınan soyulan kulübün gerçeklerinin üzerinin kapanmasını engelliyorsun ki? Ver kayyuma kulübü, kapansın kulüp, herkes yaptığının bedelini ödemeden her şey kapansın gitsin.
Aslın da Mehmet YÜKSEL doğru olanı yapıyor.Cebinden para harcıyor bunu da resmi belgeli olarak yapıyor.Karar defterine işliyor ve tutanak altına alıyor.Ama bazı kişiler bunu çok farklı yorumlayarak olmayan olayları varmış gibi göstererek aslında Mehmet YÜKSEL’e zarar vermiyor, toparlanmak için çırpınan Karabükspor’u daha da dibe çekiyorlar.Bir zamanlar bu kulüpten kendilerinin de ekmek yediğini unutuyorlar.Burada açıkça belirtmek isterim ki Mehmet YÜKSEL’den de özür dilerim belki kendi mahrem konularını yazdım ama Sayın YÜKSEL, ben ne seni tanırım ne aldığın kararları. Ben Karabüksporu bilirim ve Karabükspor için kim bir iyilik yaparsa onu bilirim.Hakkında çıkan yazılara aldırma. Hatta benim bu yazıma da aldırma. Sen doğru bildiğini yap. Çünkü sana gelene kadar herkese yapıldı bu.İlk başlar da alkışlarla karşıladılar.Sonra para istediler alamayınca para yok değince yerden yere vurdular.Biz alıştık bunlara.Siz alışmayın ve doğru bildiğiniz yolda devam edin bence.
İşte aynı meslekte iki farklı olay bu şekilde oluyor.Biri elindeki işini Karabük menfaatleri için kullanırken diğeri de kendi cebine çalışıyor.Doğanın kanunu bu aslında.He son olarak şunu da söyleyeyim. Ben yazılar yazıyorum. Yüzüme karşı konuşma cesareti olmayanlar , arkamızdan konuşarak; ”onun kalemi bunun kalemi” ifadeleri kullanıyorlar, kulağıma geliyor ama ben kimsenin kalemi olmam. Hani derler ya!  Kişi kendi gibi görür karşısındakini…Ama öyle olmuyor işte.

Biraz yazılanlar dişe dokunsun artık.Her şeyi hakkı ile yapmak lazım.O nedenle şimdi bu yazımdan sonra da ”yazıyı kim yazdırdı” diye düşünenler olacak, düşünmeyin! Ben cevap vereyim. Yazıyorsunuz , ben rahatsız oluyorum,  araştırıyorum , doğrusu neyse yazıyorum. Acaba diyorum avukat mı olsaydım. En azından savunmaları hakkıyla yapardım. Her şeye ve herkese rağmen doğruları Doğru Haberden okumaya devam edin.Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YENİCE CEBECİSPOR PLAY-OF ŞAMPİYONLUK GRUBU İÇİN KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

  04 Aralık 2019 Gündem, Köşe Yazarları, Son Dakika, Spor, Tüm Manşetler, Yenice

  #karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri     Amatör Lig A Grubu ekiplerimizden Yenice Cebecispor play of şampiyonluk grubu için galibiyet serisine devam ediyor. Sezon başında şampiyonluk iddiası olmasa da play of grubuna kalması beklenen Yenice Cebecispor ilk yedi haftada gösterdiği performansla şampiyonluk için bende varım dedi.  Bu sezon oynadığı 7 haftalık periyotta 5 galibiyet 1 beraberlik (1 maç bay) alarak puanını 16 yapmayı başaran Yenice tems...
 • KARABÜK AMATÖRDE 7. HAFTA TAMAMLANDI

  02 Aralık 2019 Gündem, İlçeler, Köşe Yazarları, Son Dakika, Spor

  #karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri     KARABÜK AMATÖRDE 7. HAFTA TAMAMLANDI Karabük 1.Amatör Lig'de 7.Hafta Cumartesi ve Pazar günü oynanan maçlarla tamamlandı. İki grupta 7 karşılaşmanın oynandığı haftada A Grubunun yeni lideri Karabük Demirspor Soğuksuda, Karabük Köyüsporu  3-0 farklı yenerken, B Grubu lideri Karabük 1937 Spor ise en yakın takipçisi Kapullu FK’yı 3-1 ile geçmeyi başardı.  Beş  maçı ev sahibi takımların, iki maçı da deplasman t...
 • Kredi Kartı Adayları Belli Oldu

  20 Şubat 2019 Köşe Yazarları

  Kredi kartı adayları belli oldu. Bu seçim de para ile aday olanları yazalım mı ne dersiniz? Ak parti bayrağı sallayanlar Mhp kontenjan adayı. Chp'ye gönül verenler seçilemeyecek sıradalar. Mhp de yer alamayan ülkücü abi , İYİ Partide. Kısacası parayı verenler 1-3- 5. sırada. Kim mi onlar ?  Yazalım o halde. Yıllardır menfaatsiz partisine gönül veren kişiler, örneğin; CHP listelerine bir bakalım. Sayın başkan adayı yanında olan kişileri, cebi dolu olan,  parti ile alakası olmayan kişilere değişmiş. Neden mi? Nedeni çok belli. 1. sı...
 • Şimdi Biz Kime İnanalım

  06 Ocak 2019 Köşe Yazarları, Son Dakika

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Karabük gerçekten adı gibi kara bir şehir oldu çıktı.Maşallah bizim insanımızın saf ve temiz duygularını o kadar güzel kullanıyorlar ki hayret etmemek içten bile değil.Karabük Belediye Başkanı Sayın VERGİLİ Ak Partinin Millet bahçelerine karşılık olarak Şehir Parkı projesini tabiri caizse hasta yatağından duyurdu.Hemde 3o mart akşamı Karabük halkını çay içmeye davet ederek. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Sayın UYSAL zaten kent meydanı...