logo

Başkan Köse’nin Gaziler Günü Mesajı

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriSafranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Tarih boyunca esarete boyun eğmeyen milletimize bağımsızlığını kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası Sakarya Meydan Muharebesi sonrasında 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazi rütbeleri verildiğini hatırlatan Başkan Köse mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Milli Mücadele’ye askeri dehası ve ileri görüşlülüğü ile önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu onurlu unvanları almasının ardından, tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına 19 Eylül tarihi 2002 yılından bu yana Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Vatan toprağını canını siper ederek koruyan gazilerimiz, milletimizin en kıymetli ulusal değerlerindendir. Tüm halkımızın aynı duygular içerisinde bizlerle bir arada yaşayan gazilerimize gereken saygıyı göstermesi, gazilerimizin bizlerin vatan toprağında rahat bir yaşam sürdürebilmesi için kendilerini feda ettiklerini unutmaması gerekmektedir.

Gazilerimizin içerisinde bulunduğu anda kendini feda etmekten kaçınmayarak bu onurlu unvanı aldıklarını da hafızalarımızdan çıkartmamamız gerekmektedir. Bu duygularla, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazi unvanlarının verilişinin 98. yılını ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, vatan için canını siper eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?