logo

Çelenli Hava Kirliliği İçin Mücadeleye Devam Ediyor

Karabük’ün Sevilen iş adamlarından mustafa ÇELENLİ uzun zamandır sosyal medya hesaplarından Karabük’te yaşanan hava kirliliği ile mücadele ediyor.ÇELENLİ her platform da sık sık gündeme taşıdığı ve Karabük’ün en büyük sorunu olan hava kirliliğinin biran evvel çözüme kavuşturulması için yetkililere çağrıda bulunurken Karabük halkının da haklarını aramaları konusunda çağrıda bulundu.ÇELENLİ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara değindi.KARABÜK’ÜN HAVASI NİÇİN TEMİZLENMEZ?
BİZE TOZ YUTTURANLARA BİZ TOZ KONDURMUYORUZ!
Geçen hafta yaptığım bir paylaşıma yapılan yorum ve yanıtını meselenin izahı açısından çok anlamlı buldum.
Emin Üstün Bey kendi bakış açısından Kardemir’in gerçeğini izah etmeye çalıştı. İfadeler bize göre aynı zamanda Karabük kamuoyunda hakim zannedilen zihniyetin fotoğrafını da verdiği için sizlerle paylaşmak istedim. Kendilerine teşekkür ederim.
(Mustafa Çelenli) Paylaşılan yazı
KARDEMİR den DÜN YANSIYAN MUHTEŞEM ÇEVRE MANZARASI
Menfaati için milletin sağlığını hiçe sayanlar,
Görmesi gerekip de görmeyenler,
Engel olması gerekip de göz yumanlar,
Zehirlendiğini bile bile ses çıkarmayanlar.
Bilmem ki, kime ne SÖYLESEK mi? SÖYLEMESEK mi????????(Emin Üstün) Yorum
BIR TANE KARDEMIR VAR 7 BIN KIŞI EKMEK YIYIYOR BU BACALARA HER TÜRLÜ ONLEM ALINDI 4 CESIT FILITRE DENENDI VERIM ALINAMADI IŞ AKDINI YAVASLATDIGI VERIMI % 30 DUSURDUGU IÇIN VAZ GECILDIGI VE DÜNYADAKİ ORNEKLERINDEN BUHARLI FILITRE BILE DENENDIGI BU DA SUYU VE BALIKLARI ZEHIRLEDIGI KANITLANMIŞ BU ŞEKİLDE URETIME DEVAM ETDIGI BILINEN GERÇEK BİRAZ DAHA ZORLARSAK 3 VEYA 5 YIL ICINDE FABRIKANIN ESKIPAZAR ORGANIZE TARAFINA TASINMASI BILE SÖZ KONUSU BILGILERINIZE
(Mustafa Çelenli) Yanıt
Emin bey kardeşim, yani bacalar böyle devam etsin, biz de bu havayı onların para kazanması hatırına severek teneffüs edelim, çözümü zor, bizler göz yumup sineye çekiverelim mi diyelim? Fabrika daha çok büyüsün, sahipleri ve Karabük daha çok kazansın, biz de bunu istiyoruz. Lakin insanları zehirleyerek değil. ateş düştüğü yeri yakıyor. teneffüs ettiğiniz bu havadan en yakınlarınız ölse, ya da kanser tedavisi görmek zorunda kalsa yorumdaki fikrinizi gözden geçirmek zorunda kalırsınız. Allah vermesin ama Karabük lünün kundaktaki çocuğu bile solunum yolları hastası. Allah yardımcımız olsun.
(Emin Üstün) Yanıt
BIR ONERIN COZUMUN VARSA DILE GETIR HERKES GÖRSÜN BU BÖYLE OLUR DEYIN(Mustafa Çelenli) Yanıt
Dünyada pek çok DÇ. fabrikası var. siz sektörün içindesiniz. çevresi yemyeşil fabrika görüntüleri var Avrupa da. Patronlar maliyetten kaçmayacak, kazandıklarını hep cebe atmayacak. her sene kar açıkladıklarında biz iftihar ediyoruz. daha çok kazanmak için zehirledikleri insanlara, canlılara karşı da sorumluluklarının olduğunun farkında olacaklar. Karabük halkının duyarsızlığından istifade filtre taktık, takıyoruz, bu sene, gelecek sene oyalamalarından vaz geçecekler. Ankara daki hastahanelerde kanser teşhisi konulan hastalara sorulan ilk soru Karabük’lü müsünüz? Karabük insanı bunu hak etmiyor. Bu insanların da sağlıklı olarak insanca yaşama hakları var. bu hakkının elinden alındığında sorgulamak herkesin hakkı ve görevi olmalı. Benim işletmemde yapmak zorunda olduğum işlerin önerisini başkaları getirmiyor. ben bulmak zorundayım. bunun için sorumluluklarımdan ne pahasına olursa olsun kaçamıyorum. Kardemir de kendisi bulacak. bulmaması beni zehirleme hak ve yetkisini onlara vermiyor. ben çed raporu alıyorum ve gereklerine uyuyorum. kardemirin almaması gereklerine uymaması yetkisini, çed kurallarından muaf olduğu hakkını kendilerine vermez. elbirliği ile halktaki duyarlılığı artırısak göreceksiniz sonuç değişecek. halkın duyarsızlığı sorumluların umursamazlığına neden oluyor.
(Emin Üstün) YanıtINSANLARIMIZIN ANLAMAK ISDEMEDIGI D.Ç.DEKI FIRINLARIN SICAKLIGI 2000 BIN SANTIGIRATA YANI DERECEYE ULASIYOR BU SICAKLIKTAKI FIRINININ BACASI 30 METRE ALEVLERI BURADAN DISARI CIKIYOR BURAYA BU SISTEME DAYANACAK FILTRE ONERISI OLANLAR ACIKLASIN DIŞARIDAN GAZEL OKUMAK KOLAY GELIN BIRDE ICERIDEN OLAYLARIN AKISINA BAKIN ÖYLE KARAR
(Mustafa Çelenli) Yanıt
Kardemir filtre önerisi yarışması açsın, belki yardımcı olan çıkabilir.
ve yanıtlaşma sona eriyor.Karabük’te hakları karşısında hassasiyet gösterecek toplumsal duyarlılık mutlaka oluşmalıdır.
Karabük bugüne kadar bu hassasiyette sınıfta kalmıştır.
Başvurduğu her yerde toplumun tepkisi ile karşılanan Kimyasal atık geri dönüşüm tesisi MARZİNC bu sınıfta kalmışlığın ataletinden istifade Karabük’e elini kolunu sallayarak gelmiştir. Karşı çıkması gerekenler muhabbetle karşılama yapmış ve Karabük halkına bir ikrammış gibi takdim edilmiştir.
Uyan Karabük’üm.
Bu güne kadar zehirli havayı sen hep SOLUDUN.
Bari bundan sonra evlatların ve torunların temiz hava SOLUSUN!Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?