logo

CHP İl Başkanı Çakır ”Hayal Dünyasında Gezmesinin Anlamı Yok”

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır , Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy İl teşkilatı ile birlikte basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşma yapan İl Başkanı Abdullah Çakır ,
Bildiğiniz üzere Karabük’te 7 yerde Belediye Başkanlığı seçimleri var. 5 yerinde yani Safranbolu, Yortan Pazarı, Ovacık, Karabük , Yenice Belediye Başkan Adaylarımız belli oldu.

Karabük Belediye Başkan Adayımız Mehmet Durum 

Safranbolu Belediye Başkan Adayımız Elif KÖSE 

Yenice Belediye Başkan Adayımız Sabri CEBECİK

Yortan Belediye Başkan Adayımız İsmail ELEMEN

Ovacık Belediye Başkan Adayımız Ahmet KASIMOĞLU

Eflani ve Eskipazar belediye başkan adaylarımız da kısa zamanda belli olacaktır.
Belediye Başkan Adayları belli olmaya başladı , kentimizde de vaad yağmurları başladı. Biz öyle bir kentte yaşıyormuşuz ki sanki hiçbir şeyi olmayan bir kent gibi…Aday olan diğer arkadaşlarımız vaad yağmurlarına başladı. Basın aracılığı ile de diğer tüm siyasi parti adaylarına da başarılar diliyorum.

Yaşadığımız kentte ne sorun yaşanıyorsa , bunun iktidarı muhalefeti yok arkadaşlar , her konuda herkese destek veririz. Çünkü ortak noktada kazanan her zaman kazanan Karabük olacaktır.

Seçim zamanları afaki vaadler ortaya çıkıyor. Sizlerde hatırlarsınız milletvekili seçimleri sonrası Vali bey bir toplantı organize etmişti.3 Milletvekilimiz , Ak Partinin İl Başkanı ve ben o toplantıya katılmıştık. Bu toplantı belli aşamadan sonra da basına açılmıştı. Sayın valimize orada sorular sorulmuştu kavşakla ilgili ve sayın valimiz Kemal Çeber, o kavşakla ilgili bilgiler vermişti. Sayın valimiz demişti ki ” Karayolları kavşakla ilgili bir proje hazırladı ve bu proje o kavşağın , Karabük’ün 30 yıllık trafik sorunun çözecek.” diye Karayollarının bu projeye hazırladığını ve 2018 yılında ödenek problemi olduğu için bu sene uygulanamayacağını fakat önümüzdeki yıllarda bu projenin burası için uygulanacağını söyledi. Fakat basından takip ettiğimize göre bir aday arkadaşımız çıkıyor, hükümetin, valilik tarafından hazırlatılan o kavşak projesini belediye başkan adaylığı ile ilgili açıklamasını etik bulmuyorum. O projeyi kendi projesi gibi açıklamasını doğru bulmuyorum.
Sizin huzurunuzda şunu sorabilirim aday arkadaşımıza; 2019 yılı bütçesi meclisten yeni geçti. Burayla ilgili gerçekten samimi iseler , Karabük’ teki bu kavşak projesi ile ilgili bütçeye ödenek konulup konulmadığını da İktidar partisi arkadaşlar bunu çok iyi bilirler. Bütçede bununla ilgili bir ödenek varsa bunu da açıklarlar diye düşünüyorum.

”Bizim temel düsturumuz HAK VE HALKTIR” 

Hayal dünyasında gezmenin anlamı yok. Karabük halkının ihtiyaçları ne ise onlarla ilgili projeler hazırlayacağız. Sadece Karabük için değil diğer ilçelerimizin de ihtiyaçları ne ise onlarla ilgili projelerimizi hazırlıyoruz. Zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağız.
”Algı Oluşturuyorlar”

Şu konuyu da vurgulamak istiyorum. Genel bütçeden yerel yönetimlere aktarılan bütçeler belli arkadaşlar. İktidar da olsanız muhalefet de olsanız hatta kayyum da olsanız bütçeler belli bir pay ile aktarılıyor belediyelere… Bütün belediyeler eşit şekilde alıyor. Şöyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor:”Belediye iktidar tarafında olursa başarılı olur”  Biz bu algının da doğru olmadığına inanıyorum.   Bununla beraber sizlerle şunu da paylaşmak istiyorum. En son Avrupa Birliği bir rapor yayınladı. Türkiye insani yaşam standartlarına göre başarılı olan belediyelerin isimlerini yayınladı.Türkiye’de ilk 10’a giren belediyeler Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum.Avrupa birliğinin hazırladığı bir rapor bu. İnşallah 30 Mart’ta Karabük’te  bir çok yerde Cumhuriyet Halk Partili belediyelerle tanıştıracağız. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla belediyelerde  neler yapacağımızı tüm Karabük halkı görecek.
Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?