logo

CHP’den Saldırıya Kınama

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriAnkara  Şehit Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katılan Chp Genel Başkanı Kemal Klılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırı sebebiyle açıklama yapan Karabük Chp İl Başkanlığı  ve İyi Parti İl Başkanlığı yapılan saldırıyı kınadı. Chp Karabük İl Başkanı Abdullah ÇAKIR ;

Değerli basın mensupları;

Bugün ülkemizin başkentinde hepimizin şehidi, mehmetçiğimizin cenaze töreninde şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur.Bu hain saldırıyı aynı zamanda şehidimizin Yener Kırıkçı’ya ve ailesine karşı yapılmış büyük bir haksızlık,  büyük bir saygısızlıktır.

Protesto değil organize bir eylem…

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmış bir saldırıdır. Saldırının azmettiricileri bellidir.Adına gazete denen bir takım paçavralar da kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdi ise,  birtakım operasyon kanallarında Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa,  Cumhuriyet Halk Partililerin Şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse,  meydanlarda bu ülkenin kurucu  partisine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 2 eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaretler ve tehditlerde bulundu ise bu saldırının altyapısını hazırlayan onlardır. Aynı emperyalist güçlerin hizmetkarları toplumumuza kin ve nefret tohumu eken bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri, bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahipleridir.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarlarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır.Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallının arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktayız, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

Türkiye korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara karşı da uyanığız.  Türkiye’ye korku ve terör ortamına sürükleyerek bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. Gün kızgın demiri soğutma günü ve herkes de buna göre davranmalıdır ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı Derhal istifa etmelidir. Bu saldırının arkasındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır.Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular muhakkak cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

Milli Savunma Bakanı’nın bahsettiği mesaj nedir?

Bu arada Milli Savunma Bakanına bir sorunuz vardır. Genel başkanımızı linç etmek isteyen,  ”O evi yakın”  diye bağıran hainlere dönüp mesajlarınızı verdiniz demek, ne anlama gelmektedir?

Bu organize güruh ne mesajını vermiştir?

Bu nasıl bir cümledir.Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir.Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayi Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Hepinize çok teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerine son verdi. Biraraya gelen topluluk daha sonrasında sessizce dağıldı.Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

#

CHP’den Saldırıya Kınama” için 2 Yorum

  1. Sadik : diyor ki:

    Daha bir solcu aday cikaramiyorunuz IYI sizi ele geçirdi bi sus dayı artık bu sus ve sosyal demokrat gençlerin önünü bi açın

  2. Muhalif : diyor ki:

    Emperyalizmin hizmetkarları!… kim acaba bunlar?Emperyalistlerin ülkemizin güneyinde kurmaya çalıştıkları Siyonizmin kuklası Kürt devletini hayata geçirebilmek için silahlı mücadele veren PYD-YPG’lilere onlar ülkelerini savunuyor diyenler mi, yoksa onları zeytin dalı ve Fırat Kalkanı ile yerin altına gömenler mi?Kısaca ya bu CHP’liler ya da biz beyinsiziz…