logo

Dedikodu Yapmıyorum, Gerçekleri Gündeme Taşıyorum


karabukdogruhaber
karabukdogruhabertv78@gmail.com

Vallahi şu siyaset o kadar güzel bir olay ki insanların azmi gerçekten görülmeye değer.Başarıları ile değil de polemikleri ile gündeme gelmeyi bazıları o kadar çok seviyor ki anlatamam.Adamlar adımız geçsin de ortamlar da küfür bile etseler önemli değil mantığındalar.
İyi de Güzel işlerle anılmak varken ne diye her salataya maydanoz olma merakı var, onu da bi söyleyiverin hele.Bakıyorum da adam sadece adını geçirmek için bildiği konuya da müdahil, bilmediği konuya da .Yaa bir anla, dinle,  senin ilgi alanına giren bir konumu , bak,ölç, tart ve sonra konuş.Ama olur mu?Olmaz! Ben gireyim burnumu sokayım bu konuya da,  adım olsun mantığıyla gidiyorlar.
Hal böyle olunca da ortalık karıştıkça karışıyor elbette.Siyasetin bile tadı kalmadı artık.Kim kime, nereden ne söyleyecek bilemez oldu. Aklına ilk geleni söylerlerse sonra toplaması zor oluyor farkında değiller. İyi hoş başkasını eleştiriyorsun da kendi arkana dönüp ben ne yapıyorum diye neden bakmıyorsun ki.Bazı adayların ağzı torba olsa da keşke büzebilseler. Adam açıyor ağzını yumuyor gözünü ama sonrasını hiç düşünmüyor.Almış yanında da 3, 5 kendini bilmez dediğine itibar edilmez hatta ve hatta yalancılıkları her ortam da konuşan kişileri bir ona sallıyor bir buna sallıyor.Sipariş soruları sordurmayı da unutmuyorlar elbette.
Bir siyasetçi icraatları ve faaliyetleri yada yapacakları ile gündeme gelmeli.Ama Karabük’te bu çok zor bir siyaset modelidir. Çünkü Karabük siyaseti dürüstlüğü ve gerçekçiliği kaldıramıyor mu nedir herkes efsane olma peşinde.Herkes kamuoyun da adından söz ettirme peşinde.Ama beyler bu böyle yürümez.Bir yerden birilerine vurmaya çalışırken kendi arkanızda bıraktığınız açıkları da gözden kaçırmamanız lazım.
Valla seçim süreci uzadığı için kimin ne konuşacak konusu kaldı nede yapacak icraatı.Rafet bey çıkıyor, gireceğiz çıkacağız, Cumapazarından Bulak Yoluna kadar kesintisiz yol alacağız, trafik sorununu çözeceğiz diyor.Öte yandan Burhanettin UYSAL Karabük’ü Japon Mimarlarını bile kıskandıracak 6 şeritli olan dörtyol Kardemir kavşağını 12 şerite çıkarıp polis evinin yıkılacağı Karabük’te düşen F16 savaş uçağımızın Şehitlerinin Adını taşıyan şelale parkın yıkılacağı,Bir çok Karabüklünün mezun olduğu ve Kardemir’in işçi alımlarındaki ilk şartlarından olan Endüstri meslek lisesinin bir kısmının yıkılacağı ve Rafet VERGİLİ’nin geçen seçim döneminde seçim beyannamesinde yer alan ve seçimlere 6, 7 ay kala yıkımı tamamlanan Valilik binasının, oraya yapılacak caminin de yarısının dahil olduğu efsane kavşak projesini konuşmamak mümkün değil. CHP bu konulara direk biz şu proje ile geleceğiz demese de Sayın UYSAL’ın projesinin Karayolları tarafından hali hazırda bekleyen bir proje olduğunu savunmakta.
Burada yol yapılsın yapılmasın asıl mevzu bu değil aslında.Sayın UYSAL cami yapımına başlamaması için Rafet VERGİLİ’ye tavsiyede bulunmuştu.1 nisan da göreve kim gelirse cami projesine o başlasın demişti ve Sayın VERGİLİ de bu teklifi kabul ederek ”Biz 1 Nisan da caminin temelini atarız!! demişti.Ancak Burada her iki tarafında bildiği ancak kamuoyunun bilmediği bir konu da dikkatlerden kaçıyor aslında.Duyduğuma göre ve bazı sağlam kaynaklardan teyit ettiğime göre yıkılan valilik binasının olduğu bölge için karayollarından cami yapımı için izin çıkmadığı şeklinde. Anlaşılan o ki Sayın VERGİLİ bazı hizmetlerin de engellendiğini söyleyerek proje değişiklikleri yaptığını kabul ediyordu ki demek ki bu doğru bir söylemmiş. Ancak Sayın VERGİLİ çıkıp bunu seçim malzemesi yapmadı mesela.Diğer Taraftan Burhanettin UYSAL’ın acaba Projesi gerçekten kendisinin mi yoksa Milletvekilliği Dönemin de çalışmalar yapılarak daha sonra rafa kalkan proje başkanlığı almak için yeniden gündeme mi geldi? Durum çok karışık. Tamam belediye de devletin parasını harcıyor, karayolları da .Ancak belediye kendisi bütçe oluşturarak büyük bir yükün altına girerken karayolları sadece devletin kasasından harcıyor.
Bir de olayın diğer boyutu var.Sayın VERGİLİ’nin trafik çözüm projesi 70 milyon lira civarında harcama gerektiren bir proje ve bildiğim kadarı ile Karabük Belediyesinin kasası şuan bu projeyi kaldırabilecek kadar dolu. Ancak Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK beyin söylemi ”Önümüzdeki 3 Yıl başlanmamış hiç bir projeye başlanılmayacak ve ödenek verilmeyecek ” şeklinde ve sadece devam eden projelerin sonuçlanması için harcama yapılacağı şeklinde.Hal böyle olunca Sayın UYSAL’ın projesi 3 yıl daha rafa mı kalkmış olacak yoksa Sayın UYSAL seçilemezse Rafet VERGİLİ’nin Projeleri karayolları bürokrasisine mi takılacak ve dahası Burhanettin UYSAL’ın projesi uygulanmak için karayolları devreye mi girecek hep birlikte seçim sonrası göreceğiz.Ama ne Sayın UYSAL’ın ne de Sayın VERGİLİ’nin projeleri Karabük halkının aklına bir türlü yatmadı ve gerçekten yapılırsa yapan başkan efsane olacak,  o bir kesin.
2018 yılı artık bitiyor.Sayılı günler sonra yeni bir yıla merhaba diyeceğiz.Yeni yılda bizleri neler bekliyor bilemeyiz ama yarın 2018 için verilen bazı sözlerin tutulmadığını kaleme alarak bu konuları da gündeme getirmeyi planlıyorum.Yarına kadar biraz daha düşüneyim sonra sizler ile paylaşalım bu konuları da. Şimdilik bu kadar muhabbet yeter.Unutmadan bu arada dedikodu yapmıyorum olanı konuşuyorum onu da söyleyim.Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kredi Kartı Adayları Belli Oldu

  20 Şubat 2019 Köşe Yazarları

  Kredi kartı adayları belli oldu. Bu seçim de para ile aday olanları yazalım mı ne dersiniz? Ak parti bayrağı sallayanlar Mhp kontenjan adayı. Chp'ye gönül verenler seçilemeyecek sıradalar. Mhp de yer alamayan ülkücü abi , İYİ Partide. Kısacası parayı verenler 1-3- 5. sırada. Kim mi onlar ?  Yazalım o halde. Yıllardır menfaatsiz partisine gönül veren kişiler, örneğin; CHP listelerine bir bakalım. Sayın başkan adayı yanında olan kişileri, cebi dolu olan,  parti ile alakası olmayan kişilere değişmiş. Neden mi? Nedeni çok belli. 1. sı...
 • Şimdi Biz Kime İnanalım

  06 Ocak 2019 Köşe Yazarları, Son Dakika

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Karabük gerçekten adı gibi kara bir şehir oldu çıktı.Maşallah bizim insanımızın saf ve temiz duygularını o kadar güzel kullanıyorlar ki hayret etmemek içten bile değil.Karabük Belediye Başkanı Sayın VERGİLİ Ak Partinin Millet bahçelerine karşılık olarak Şehir Parkı projesini tabiri caizse hasta yatağından duyurdu.Hemde 3o mart akşamı Karabük halkını çay içmeye davet ederek. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Sayın UYSAL zaten kent meydanı...
 • Aşk İle Yürüyen Sırtında Dünyayı Taşır! Aşksız Yürüyen, Beden Diye Bir Ceset Taşır!

  04 Ocak 2019 Gündem, Köşe Yazarları

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); İnsan yeri geldiğinde kendini de eleştirebilmeli.Ne yazık ki kendini eleştirmeden geçtim başkasının kendimizi eleştirmesine dahi tahammül edemez olduk.Geriye dönüp baktığımız da hatalarımızı anlasak da işimize gelmiyor açıkçası.Neden nasıl böyle olduk bilmiyorum ama bu hiç iyi bir şey değil bunun farkındayım.Şimdi sizlerle paylaşacağım yazım da bütün oklar yine bana dönecek farkındayım ama yazmasam gönül razı değil.Anlamadığım ne biliyor musunuz?Aslında İnsanlar da neden bu kadar...
 • Sayın UYSAL Üniversite’ye Başkan Seçmiyoruz !!! Sayın VERGİLİ Hava Kirliliği 2019 da Bitmedi Sizin Fabrikalar Ne Alemde Ki !!!

  03 Ocak 2019 Köşe Yazarları

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Vah ki ne vah diyorum.Dediğimde de haklılık payımın olduğunu düşünüyorum.Karabük'ün ne zaman yüzü gülecek çok merak ediyorum.Karabük ne zaman tamam bu defa yüzümüz güldü dese hep birileri çıkıyor engel oluyor.Şimdi diyeceksiniz acaba neden bahsediyor.Öncelikle siyasetten girelim konuya.İstanbul Ankara İzmir gibi kritik seçim bölgelerinde tüm adaylar açıklandı.Hemde her parti il ilçe adaylarını açıkladı neredeyse. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); İlk seçi...