logo

Eskipazar’da Nihat Hatipoğlu Rüzgarı Esti

Eskipazar’da Nihat Hatipoğlu Rüzgarı Esti

Eskipazar Belediyesi  tarafından organize edilen “Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile En-Nezir (S.A.V) söyleşi” programı gerçekleşti. Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen programda İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu izlemeye gelenler adeta salonu doldurup taşırdı.

Hatipoğlu sahne almadan önce kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa YARKAN, Belediye olarak sosyal belediyecilik hizmetlerine yönelik olarak da çalışmalar yaptıklarını belirterek İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu Eskipazar’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti. Başkan Yarkan, “Salonda bulunan herkese hoş geldiniz diyorum. Hocamızı hepimiz tanıyorsunuz. Onunla bu salonda bulunarak, onun derin bilgisinden kendine has anlatımıyla yararlanacağız.” dedi.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 1 saati aşkın bir süre ile Peygamber Efendimizin (S.A.V) Hayatını anlattığı gecede, salon olanca kalabalığına rağmen sükûnet içinde pür dikkat, Nihat Hatipoğlu’nu dinledi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in örnek kişiliği ve hayatından kesitlerini anlatan Hatipoğlu, vakit namazlarının en azından farzını kılma sözü aldı.

Daha sonra Belediye Başkanımız Mustafa YARKAN, Hatipoğlu’na ilçeyi temsilen maket saat kulesi hediye etti. Program sonunda sahneye akın eden vatandaşların ellerine tek tek dokunmak için büyük bir gayret gösteren Hatipoğlu bir süre sonra salonda ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
1253 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?