logo

GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri

 
Ziyaret, açılış ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu programına ilk olarak Karabük Valiliğini ziyaret ederek başladı.

Karabük Valiliği önünde, Vali Fuat Gürel, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, 26. Dönem Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Vali Yardımcıları İsmail Bayata ve Barboros Baran, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, Kaymakamlar, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.

Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Kasapoğlu, Vali Gürel’den kent hakkında brifing aldı. Valilik toplantı salonundaki koordinasyon toplantısının ardından Bakan Kasapoğlu, Beşbinevler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Çok Amaçlı Spor Salonunun açılış törenine geçti.

İçerisinde 9 farklı antrenman salonları bulunan, bireysel ve takım sporları anlamında pek çok hizmete, spor aktivitesine vesile olabilecek Çok Amaçlı Spor Salonunun gençlere, kadınlara hayırlı olmasını dileyen Bakan Kasapoğlu, sözlerinin devamında: “Karabük ilimiz Türkiye’nin hemen hemen hiçbir yerinde olmayan tesislere sahip oldu. Biz de bundan sonraki süreçte Karabük’ümüzün merkezi ve ilçelerini sporda bir marka şehre dönüştürmek ve burada hem ulusal hem de uluslararası anlamda Avrupa ve dünya şampiyonlarını yetiştirmek için inşallah yatırıma ve çalışmaya devam edeceğiz. Kadınlarımız bizim için çok önemli, zira kadınlarımız, toplumun mimarı, öncüsü. Elbette çok güzel spor tesislerimiz var. Dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar yeni ve kaliteli tesislere hamdolsun ki sahibiz. Bunu her yerde göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın o engin vizyonuyla, spora ve sporcuya olan güveni ve sevgisiyle, bakanlarımızın, yöneticilerimizin katkılarıyla hamdolsun Türkiye’nin her ilinde, ilçesinde çok güzel tesislerimiz var fakat şunun la ilgili şöyle bir sorunumuz var, maalesef spor yapma alışkanlığımız, bu tesisleri kullanma durumumuz istenildiği ölçüde değil. Bundan sonraki süreçte hem bu tesislerimizin eksik olanlarını tamamlamaya hem de bu tesislerimizi çok daha verimli şekilde kullanmaya mecburuz. Bu anlamda kadınlarımızın o öncü misyonuyla bundan sonra sporun odak noktası olarak evdeki çocuklarını, eşlerini önce kendileri olmak üzere mutlaka spora teşvik etmelerini istirham ediyorum.
Sporu tabana yayan toplumların şampiyonlar çıkardığını aktaran Bakan Kasapoğlu, “Dolayısıyla bu toplumun merkezine bundan sonraki süreçte kadınlarımızı alıyoruz ve kadınlarımızın öncülüğünde gençlerimizle, her yaştan insanımızla, sporun engel tanımayan ruhuyla kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla engelli-engelsiz demeden tüm Türkiye inşallah bir seferberlikle bu tesislerimizi daha yoğun ve verimli şekilde kullanacağız. Vatandaşımızın bu tesislere erişimini kolaylaştırmak amacıyla bundan sonraki süreçte, şu an itibarıyla iki aydan beri pek çok ilimizde başladık, bu tesislerimiz 7 gün 24 saat esasına göre çalışacak ve ne zaman isterseniz gelip bu tesisleri kullanma imkânına sahip olacaksınız. Gençlik merkezlerimizi de yine 7 gün 24 saat esasına göre sizlerin hizmetine alacağız.” diye konuştu.

Törende konuşan Vali Fuat Gürel, “İlimizde değişik fonksiyonlar icra eden 37 tesis bulunmaktadır, bu tesislerin büyük çoğunluğu son yıllarda yapılarak Karabüklü vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. 24.647 lisanslı sporcumuz bulunmakta, 73 aktif spor kulübü ile gençlerimize hizmet verilmektedir. İlimiz için önemli olan başka bir değer de 20 bayan ve 44 erkek olmak üzere 64 Milli Sporcu vardır.

Bugün burada açılışını yaptığımız çok amaçlı salonda ise; Karabük Belediye Başkanlığı tarafından protokol ile 25 yıl süre ile tahsisi yapılan 5.590 m2 arsa üzerinde zemin + 2 kat olarak inşaatına başlanan Çok Amaçlı Spor Salonu Binasının toplam inşaat alanı 3.135 m2’dir. İnşaat Kapsamında: 1 adet Voleybol Basketbol Antrenman Spor Salonu, 1 adet Antrenman Spor Salonu,1 Adet çok amaçlı spor salonu, 6 adet bireysel sporların yapılabileceği salon (Güreş, Masa Tenisi, Taekwondo, Judo v.b) , her katta sporcu soyunma odaları, 1 adet Kafeterya, Açık Spor Tesisleri (1 adet Basketbol Sahası ve 1 adet Kapalı Tenis Kortu) yapılmıştır. Bu tesislerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu.

Konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte dua ederek, tesisin açılış kurdelesini kesen Bakan Kasapoğlu, spor salonunda antrenman yapan sporcularla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından amatör takımlara spor malzemeleri hediye etti.

Safranbolu ilçemizde esnaf ziyareti yapan Bakan Kasapoğlu daha sonra Eskipazar ilçemize gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından ilimizden ayrıldı.
Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?