logo

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Safranbolu’yu Ziyaret Etti

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri

 
Valilik toplantı salonunda düzenlenen, yatırım ve projelerin konuşulduğu koordinasyon toplantısına katılan Bakan Kasapoğlu burdan Beşbinevler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Çok Amaçlı Spor Salonunun açılış törenine geçti.

Kasapoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin son 17 yılda ekonomi, tarım, sağlık, teknoloji, sanayi, eğitim, ulaşım ve spora kadar pek çok alanda devrim niteliğinde işler gerçekleştirdiğini söyledi.

Kasapoğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Biz de bundan sonraki süreçte Karabük’ümüzün merkezi ve ilçelerini sporda bir marka şehre dönüştürmek ve burada hem ulusal hem de uluslararası anlamda Avrupa ve dünya şampiyonlarını yetiştirmek için inşallah yatırıma ve çalışmaya devam edeceğiz. İçerisinde 9 farklı antrenman salonları bulunan, bireysel ve takım sporları anlamında pek çok hizmete, spor aktivitesine vesile olabilecek Çok Amaçlı Spor Salonunun gençlere, kadınlara hayırlı olmasını dileyen Kasapoğlu, açılışın ardından salonu gezerek, kentte faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Karabük’ün ardından Safranbolu’ya geçti.
Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Mehmet Emin Göktaş’ın cenaze namazına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, aileye taziyelerini bildirdikten sonra, önce Kıranköy daha sonra Tarihi Çarşı bölgesindeki esnafları ziyaret etti.

Safranbolu’nun gerek ülkemiz gerekse bölge açısından çok önemli bir yer teşkil ettiğini, kendisinde Safranbolu’ya hayran olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu,Tarihi Çarşı Belediye Binasını da ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu’na burada Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından çeşitli hediyeler takdim edilirken, çekilen hatıra fotoğrafı ve verilen yemeğin ardından teşekkür ederek Safranbolu’dan ayrıldı.

Bakan Kasapoğlu’na Karabük ve Safranbolu ziyaretlerinde Karabük Valisi Fuat Gürel, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ve İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ eşlik etti.
Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?