logo

İftar Sofrasına Yoğun İlgi

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriyının gelmesi ile birlikte Korumanın Başkenti Safranbolu’da geleneksel hale gelen İftar Sofrası, Safranbolu Belediyesi ve hayırsever vatandaşların destekleri ile Merkez Camii altında bulunan toplantı salonuna kuruldu.

6 Mayıs 2019 Pazartesi günü açınla ilk oruçla birlikte İftar Sofrasına da ilgi yoğun oldu. Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal, Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Onur Varlı ve Belediye Meclis Üyesi Serap Karaoğlu ile çok sayıda vatandaşın katıldığı iftar programında Bakkal, Varlı ve Karaoğlu vatandaşlarla yakından ilgilendi.

İftar Sofrası ve Mahalle İftarları ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız için Merkez Camii altında İftar Sofrası kurduk. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, ilçemize konuk olarak gelen misafirlerimiz ve iftar vakti evine yetişemeyen vatandaşlarımızı misafir edeceğiz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içinde gelebilirler” dedi.

Eski mahalle kültürünü ve komşuluk ilişkilerini yaşatmaya yönelik olarak Mahalle İftarlarının da 13 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlayacağını kaydeden Köse; “ Safranbolu bir kültür kenti. Yani kültürüne, ananelerine sahip çıkan bir kent. Bizlerde Belediye olarak bu odlulara sahip çıkmakla mükellefiz. Bu kapsamda da Ramazan Ayı süresince vatandaşlarımızla birlikte olacağız. Bu vesile ile bir kez daha başta değerli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum” diye konuştu.Etiketler: » » » » » » »
Share
163 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?