logo

İlk Ders Fizik

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriMilli Eğitim Bakanlığı tarafından “Proje Okulu” olarak kabul edilen Mehmet Vergili Fen Lisesinde alanında uzman olarak seçilen profesör, doçent ve öğretim görevlileri öğrencilere ders vermeye başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan ve liselerde fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerini üniversitelerden bazı profesörlerin vermesi konusunda bu sene ilk kez çalışma yapılacağını açıklamasının ardından Karabük Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında ilk ders Vali Fuat Gürel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje Okul seçilen Mehmet Vergili Fen Lisesi Laboratuvarında gerçekleşen ilk derste Prof. Dr. Tanmila Anutgan ve Doç. Dr. Mustafa Anutgan tarafından verilen Fizik Dersine katılan Vali Gürel, derste işlenen LED ve LCD Teknolojisi-İnce Filmler konusunu öğrencilerle birlikte takip etti.

Projenin Türkiye’de eğitim-öğretimin iki ana paydaşı ve yürütücüsü olan Milli Eğitim Bakanlığı ile YÖK’ ün işbirliği kapsamında başlatıldığını belirten Vali Gürel, projenin Karabük Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütüleceğini belirtti.

Proje Okulu olarak seçilen Mehmet Vergili Fen Lisesi, Alparslan Gazi Anadolu Lisesi ve Şehit Murat Akdemir İmam Hatip Lisesinde akademisyenlerin sezon boyunca derslere gireceğini sözlü ve yazılıları da onların yapacağını belirten Vali Gürel, “Eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, öğrencilerin bir üst öğretime hazırlanması, teknolojik ve bilimsel gelişmelerin takip edilmesi konularında bilgi ve deneyim aktarılması için Karabük Üniversitemiz ile belirlenen proje okullarımız arasında işbirliği başlatıldı. Bugün ilk derste üniversitemizin değerli hocalarını öğrencilerimizle buluşturacağız ve laboratuar ortamında öğrencilerimize bir ufuk açacaklar. İlimizdeki eğitim-öğretimi tüm paydaşlarımızla iş birliği içerisinde ileriye taşımaya gayret ediyoruz. Ben bu projenin hayata geçirilmesinde emeği bulunan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.”dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?