logo

KARABÜK 82. Yaşını Kutladı

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriKarabük 82. Yaşını Kutladı

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş’nin (KARDEMİR) temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. Yıl dönümü dolayısıyla Kent Meydanı Atatürk Anıtında tören düzenlendi. Tören komitesi adına Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törene; Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, diğer protokol üyeleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, KARDEMİR işçileri, askeri personel, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve kompozisyonlar okundu.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın temelinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. Yıl dönümü dolayısıyla Kent Meydanı Atatürk Anıtında düzenlenen törende bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Karabük’ümüzün kuruluşunun 82. Yılını kutlamaktayız. Karabük’ümüzün 82 yıllık geçmişindeki en önemli olay Türkiye’deki bütün illerden insanların buraya gelip, burada kaynaşmaları ve birbirleri ile ekmeğini bölüşmesidir. Böylece Karabük Türkiye mozaiği olan bir şehir olarak ortaya çıkmıştır. İnşallah bundan sonrada bu kardeşlik bağları bu şekilde devam edecek ve Türkiye’ye de örnek olacaktır. 82. yılımızın Karabük’e hayırlı olmasını ve KARDEMİR’İN daha üst seviyelere çıkmasını temenni ederim” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, tören il genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?