KARDOFF ”Sahtekarlığı”

07 Ocak 2019 - 19:31

KARDOF “sahtekarlığı”
Karabük’te bulunan ve arama-kurtarma ile OFF-ROAD sporuyla ilgilendiğini belirten, başkanlığınıda Ahmet Demir’in yaptığı KARDOFF, son günlerde düzmece çalışmalar yaptığı iddialarıyla gündeme geldi.

Sık sık bize de bizzat ulaşan ve telefonlarıyla arayan vatandaşların söyledikleri karşısında haber yapma gereği duyduk.

Nedir bu iddialar.
Daha önce kardan dolayı aç kalan hayvanlara yardım etmek amacıyla doğaya yem bırakan ve bunu    sadece kendi istedikleri bir gazeteciye haber yaptırdıktan sonra yeme gelen hayvanları avladıkları iddialarıyla gündeme gelen KARDOFF,  bu defa gerçekten dudakları ısırtacak cinsten konularla konuşuluyor.

Önce bir ihbar alıyorlar KARDOFF.

Bir vatandaş kayboluyor yada bir araç yolda kalıyor. Yol dediğimiz yer ise eğlence amaçlı gidilen Sarıçiçek yaylası.
Ne hikmetse sadece bu ihbar KARDOFF’a geliyor. Ne 112, ne jandarma ne polis nede AFAD. Vatandaş sadece KARDOF’u biliyor ve arıyor.

Tabi yasak olmasına rağmen “çakarlı” arabalarıyla hemen yola çıkıyor bu cengaverler. Olay yerine varıyorlar ve hemen kurtarma çalışması. Kurtarma esnasında bir kaç aksiyonuda eksik etmiyorlar.

Ha bu arada her zaman yanlarında taşıdıkları İHA muhabiri de orada. Kurtarmaya giden ve zamanla yarışan bu arkadaşlar İHA muhabirini gidip almayı da eksik etmiyorlar. Tabi ya, kurtarılmayı bekleyen insanın ne önemi var. Önemli olan show.

Bir bakıyoruz, ihbarı yapan KARDOFF üyesi, ihbarı alan KARDOFF,  kurtarılan KARDOFF üyesi, haberi yapan İHA muhabiride kardof çalışanı.
Yani ortada bir senaryo var ve bir güzelce sahneleniyor. Göz boyama işlemleri tamamlanıyor.

Ertesi gün haber siteleri, televizyon kanalları bu kahramanlığı gösteriyor.

Amaçlarına ulaşan KARDOFF başkanı ve üyeleri, hemen gidiyor resmi kurumlarla sponsorluk görüşmeleri yapıyor ve özellikle belediyeler ile üniversitelerden de alıyor.

Bu senaryo Karabük’te uzun süre devam etti. Taki dün akşama kadar.
Ne mi oldu dün akşam anlatalım.

Karabük’de tek yedemin olarak bilinen ve tanınan bir sima olan Erdoğan Kovancı, bir şirketin İtalyan genel müdürü ile Sarıçiçek yaylasına çıkıyor. Bu sırada araçları kara saplanıyor. Çekilmesi gerekiyor.
Sayın Kovancı başlıyor yürümeye. Yaklaşık 500 metre yürüdükten sonra KARDOFF ekipleriyle karşılaşıyor. Donmak üzere olan Kovancı, durumu anlatıyor. Özel tasarımlı araçlarıyla karda dirift atan ve içki alemi yapan KARDOFF Başkanı ve üyeleri, oracıkta Kovancıyı bırakıyor ve kent merkezinden İHA muhabirini yanlarına alarak İtalyan müdürü kurtarmaya gidiyorlar.

Bu arada bu işi gerçek anlamda yapan bir kurtarma ekibi daha var. HARDOFF.

Bu ekipte telsizden aldığı ihbarla olay yerine 3 ekiple birlikte KARDOFF’dan önce gidiyor.
Ancak KARDOFF’da Başı her zamanki gibi başkan Ahmet Demir çekiyor. Kafalar bir milyon. Yolda başka kalan vatandaşlara da rastlıyorlar. Onları da görmezden gelen Demir, yanında İHA muhabiriyle birlikte olay yerine veriyor. Şimdi Show zamanı. Öle ya, Türk vatandaşlarını kurtarmaları önemli değil, çünkü haber konusu olmaz. İtalyan kurtarılırsa bomba. Öylede yapıyorlar. Aracı çekiyorlar, yandaş muhabir çekimleri yapıyor, alttan üstten yandan. Birde paletli araçların showunu çekiyorlar ki görsel sağlam olsun.

Ertesi gün manşetlerde “mahsur kalan İtalyan kurtarıldı.”

”bir örnek”


Haberde asıl kurtarma işini yapan HARDOFF’dan tek kelime söz edilmiyor. Sadece KARDOFF varmış gibi.

Kovancı, bu sahtekarlığı sosyal medya hesabından herkese duyurdu. KARDOFF ekiplerinin show yaptığını belirtti.

Dernek statüsünde olan ve bir çok yerden yardım, sponsorluklar  alan KARDOFF, kurtardıkları araçlardan para aldığı iddiaları var.
Zorda kalan vatandaşlardan yüksek miktarlarda para istedikleri de bize gelen ihbarlar arasında.

Yanına kız arkadaşınızı, sevgilinizi yada bir bayan arkadaşınızı alıp ormana gitmiş hele bu KARDOFF’a yakalanmışsanız yandınız. Öle çirkin iddialar geldi ki buradan yazamıyoruz bile.

Hem devletten yardım alıp, hemde devleti aciz gibi gösteren KARDOFF hakkındaki bu iddiaları elbette araştıracak kurumlarımız var.

Yasak olmasına rağmen kent merkezinde dahi kullandıkları çakarların hesabı elbette sorulacak.
Bizim görevimiz bu iddiaları gündeme getirmek.Şunu da belirtmek zorundayız ki; KARDOFF’un içinde gerçekten çok iyi insanlarda var.Bu olaylardan hiç haberi olmayan kişilerde var.Onları tenzii ediyoruz.

HA BİRDE İHA MUHABİRİ DIŞINDA BİR GAZETECİ TANIYORSA SAYIN AHMET DEMİRE HER ZAMAN AÇIĞIZ. VERECEĞİ HER DEMECİ YAYINLARIZ.

Şimdi Kovancı ve HARDOFF’un paylaşımlarını aynen yayımlıyoruz
İŞİN DOĞRUSU !!!!
06.01.2018 tarihinde gerçekleşen ve Karabük net habere konu olan kurtarma operasyonu haberinin muhabir tarafından yanlı ve yanlış aktarmasını hayret ve üzüntüyle karşıladık. olay günü HARDOFF olarak 3 araçla kar gezisine çıkmış, geri dönüşte saat 18:35 de kulüp üyemiz Yasin Biçer tarafından offroad camiasından tanıdığımız 4 kişinin ormanda mahsur kaldığını ve guruptan iki kişinin gönderdikleri mesajla da donma tehlikesi geçirdikleri haberini aldık.Uzun aramalardan sonra aranan arkadaşlarımızdan ikisinin gölet mevkiine sağ salim ulaştıklarını görüp aracımıza aldık. Mahsur kalan araçlarında 2 kişinin olduğunu söylediklerinde hep birlikte tarif ettikleri yollarda aramayı sürdürdük. Bu zaman zarfında amatör telsizciler grubu R7 role üzerinden bilgi alışverişi sağladık. Gölet mevkiine tekrar döndüğümüzde diğer iki kişinin de yürüyerek gölet mevkiine ulaştığını ve Kardoff a ait bir araca bindiklerini gördük. Doğal olarak oluşan iki ekiple karda mahsur kalan aracı kurtarma işine girişildi. Haber videosunda da görülen unimog marka aracımız uzun arama çalışmaları ve araç kurtarma çalışmasında kar zincirlerini kırması ve yakıtının azalması nedeni ile araç kurtarma işinden vazgeçerek habere konu olan İtalyan arkadaşımız ve rehberini de alarak şehre döndük. Kardoff ekibinin aracı kurtarıp şehre indirdiklerini sonradan öğrendik. Hardoff olarak can kurtarma amaçlı başlattığımız operasyonun son kısmında araç kurtarma işi diğer kulüple ortaklaşa yapılmış olmasına rağmen Karabük net Haberde yaptığı yanlı,yanlış ve eksik haber nedeniyle İHA muhabiri Yasin…. hüsranla ve esefle kınıyorum. Gecenin kahramanları olan ekibimizden Ramazan Akkaya,Fuat Ertuğrul, Berkay Çapraz ile Kardoff ekibini ve Telsiz muhaberesi desteği veren Halil Küpçü yü tebrik ediyorum.

Hardoff Kulüp Başkanı

 

 • Hakan pinar :

  7 Ocak 2019, 20:52

  Helal olsun kardesim cok dogru bir haber yapmissin gecen sene saricicekte kalan iki adam 750 tl istediklerini soylemislerdi hatta jandarmada vardi aracla cikamadilar yuruyerek ciktilar kardoff firsatci bir gurup sirf reklam ve çikar

 • Mustafa baris :

  8 Ocak 2019, 14:47

  Bu haberde yıllaca bu işlere emek vermiş insanları karaliyormusuz bu insanlar kendi imkanlarıyla birşeyler yapmaya çalışıyorlar yazık

 • Mevlüt Çınar :

  8 Ocak 2019, 17:22

  Bu şekilde bir habercilik anlayışı olamaz, insanların emeklerini böyle karalayamazsınız, elinizde bir delil varsa ortaya koyun haber yapın, ama asılsız komik iddialarla insanları lekeleyeceğinizi sanmak sizin küçüklüğünüzü ve kıskançlığınızı gösterir.

 • Samet Güngör :

  9 Ocak 2019, 00:06

  Adı Karabük Doğru Haber ama, hiçte öyle değilsiniz. Sitenizin adını Karabük Yalan Haber olarak değiştirmenizi öneriyorum. Sayın editör lütfen yorumlarımı artık silmeyin. İnsanları bu şekilde lekeleyerek nereye ulaşacağınızı sanıyorsunuz. Adınız gibi doğru olun ve bu camidan özür dileyin.

  • karabukdogruhaber :

   9 Ocak 2019, 14:02

   Haberler için yapılan hiç bir yorum silinmemekte ve tamamı onaylanmaktadır.Küfür içeren mesajlar onaylanmamaktadır.

 • karabukdogruhaber :

  9 Ocak 2019, 14:00

  Haber için gelen tüm yorumlar onaylanmaktadır ve hiç bir şekilde yorum silme işlemi yapılmamaktadır.

 • Kardoff mağduru :

  9 Ocak 2019, 14:13

  Benim araçım da kaldı bir süre bekledik yanımıza bi pkap geldi.üzerinde kardoff yazıyodu.Araçımız su kanalina batmisti.Yardim edelim dediler bende tabi dedim sevindim.Sonra başkana haber vermem lazım dedi.Telsizden birilerini çagırdı.Adamlar geldiler yanımda kız arkadasım var.dilerseniz telefon numaramı herseyi mi vereyim haber sitenize herseyi anlatabiliriz.neyse adamlar bi geldiler bildiginiz sarhoşlar.konudan yanlarina yaklasilmiyor.arabalar ilk gelince ben onlari jandarma.sandim kirmizi mavi lambali gelince.Sonra bu sizin resimdeki adam geldi sarhostu belli.Gecmis olsun biz aracinizi cikaralim ama biz derneginiz bunun icin bize bagiş yapmaniz lazım dediler.bende tabi siz buraya kadar geldiniz yapalim tabi yardim dedim.Sonra o esnada benim arabam çoktan yola alınmis bile.Cebimde 50 lira vardı cikardim dernege katkim olsun buyrun dedim.adam küfur etsen daha iyi kardes bu ne sigara parasimi veriyorsun dedi.ne kadar verecegim dedim.500 lira yeter bak kac araba ortami birakip sana yardima.geldi dedi.Bende abi uzerimde yok.safranboluya inelim orda cekip vereyim.dedim.indik ve kaymakamlik yanindaki bankamatikten parayı cekip verdim.Bankadan rica edilerek bu görüntuler de alinırsa hersey ortaya cikar.bu haberi yapan arkadaş site calisanlari dikkat.etsinler kendilerine bu insanlar cok.tehlikeli.ve herseyi yaparlar.

 • Zekzele :

  12 Ocak 2019, 01:00

  Yazdığın haber tamamen yalan eneğini parasını gönül rızası ile bu ile harcayanlara haksızlık kardofu biken biliyorda seni bikemedik gazateci desen değilsin açmıssın bi site sağa sola giydiriyorsun göster bakim sen şu basın kartını

 • Adınız ve Soyadınız

 • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

 • Yorumunuz

paylaş
error: Content is protected !!

© 2017 Karabük Doğru Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.