logo

Market Poşeti İle Gündem Değişti! Mizah Dolu Paylaşımlar

1 Ocak 2019 tarihi itibari ile Marketlerde yapılan alışverişler için kullanılan poşetler artık 25 kuruştan fiş karşılığı tüketicilere satılmaya başlandı.Yurdum insanı para ile satılan poşetler için bir birinden dahiyane fikirler üretmeye başladılar.
Sosyal medyada günün konusu ise marketlerden alınan poşetlerin geri iadesi ile ilgili.Tüketici haklarını koruma kanunu çerçevesinde memnun kalınmayan ürünün fişi ile birlikte 1 hafta içerisinde iade edilebileceği konuşulmakta.
Evet Sosyal medya üzerinde market poşetlerinin geri iadesi kadar konuşulan diğer bir konu ise market poşetlerinin üzerindeki reklamlar.İnsanlar para verip aldıkları market poşetlerinde firma reklamı olmasından da rahatsız. Ancak dahiyane yurdum insanı aldıkları market malzemelerini poşet ücretini ödeyerek evine götürüyor ve en doğal iade haklarını kullanarak fişi ile poşeti tekrar markete geri getirerek iade edip 25 kuruşlarını alıyorlar.Ve yaptıkları bu eylemi ise iade fişleri ile birlikte sosyal medya da paylaşıyorlar.
Bir başka komedi abidesi ise ikinci el poşet satışları.Çeşitli ikinci el satış sitelerinde son 2 gündür sıkça rastlanan bir mizah eseri de satılık sahibinden az kullanılmış poşet deyimi.Paylaşımlar başlı başına bir komedi.Altına yapılan yorumlar ve hatta ikinci el poşet pazarlıklarında değme komedyenlere taş çıkarıyorlar.
 


 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?