logo

Rafet VERGİLİ’nin İddialarına ERER’den Yanıt

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Hüseyin ERER’ e Cevaben yaptığı açıklamanın ardından kendine cevap hakkı doğan eski belediye başkanı Hüseyin ERER iddialara cevap verdi. Hüseyin ERER yaptığı açıklamada ;”DEĞERLİ KARABÜK KAMUOYU Şu an Türkiye çapında her partiden mevcut ve eski 1100 belediye başkanının üye olduğu ve belediye başkanlarının birlik ve beraberlik dayanışma içerisinde olmasının temini için çalışan çaba gösteren bir kurumun başındayım ve bu durum gereği hiç bir belediye başkanı ile polemiğe girmem düşünülemez.
Ancak Karabük Belediye Başkanı sayın Rafet Vergili adımı zikrederek sosyal medyada sahsıma sorular soran paylaşimda bulunmuştur. İlk ve son kez olarak bu konulara cevap verecek ve bu konuyu kendi açımdan kapatacağım.
24 aralık 2018 tarihinde saat 19 da Karabükte gazetecilik yapan Karabük Doğru Haberin sahibi sayın Kazım Yılmaz tarafımı aramış ve Karabük merkezde caddelerde yapılan otopark ihaleleri ilk sizin zamanınızdamı yapıldı ihaleyi kim almıştı ve nereleri kapsıyordu diye sordu. Bende cevaben ilk ihaleyi il trafik komisyonunda gerekli kararları çıkartarak bizim zamanımızda yapıldığını ve ihaleyi karabükspor kulubünün kazandığını ihale yapılan yerlerin ise merkezde bulunan bir kaç caddeyi kapsadığını belirttim.Benim ifadelerim bundan ibarettir.
Sayın Vergili 26 aralık 2018 tarinde saat 20.30 civarında kendişine ait sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak adımı zikrederek otopark ihalelerini kime nasıl verdiğimi ve düğünlerde taktığım takıların paralarının nereden harcandığını sormaktadır.
Karabük il trafik komisyonundan gerekli kararları aldırarak 2886 sayılı ihale kanununa göre ilan edilerek encümen marifetiyle ihaleler yapılmış ve ihaleye giren Karabükspor kulubü yasal şartları yerine getirerek ihaleyi kazanmıştır.Ayrıca bir müddet sonra çok daha küçük bir alanı kapsayan ikinci bir ihale açılmış bu ihaleye birden fazla gerçek kişi girmiş ve ihaleyi rahmetli mehmet tünay kazanmıştır ihale kesinleştikten sonra kendisine bu ihalenin ticari amaçla açılmadığı gelişmekte olan üniversitemize katkılarda bulunan üniversite yaptırma ve yaşatma derneğine katkının amaçlandığı söylenmiş o da bu ihale gelirlerinin önemli bir kısmını üniversite yaptırma ve yaşatma derneğine bağışlamıştır.
Ayrıca sayın Vergili düğünlerde taktığımız takıların nereden harcandığını sormaktadır. Belediye Başkanı olarak gittiğim düğünlerde verdiğim hediyelerin tamamı 5663 sayılı kanun gereği belediye bütçesinden yasal yollarla temin edilmiştir. Bu ve bizim dönemimizde yapılan bütün ihale ve harcamalar iki dönem halinde sayıştayca ve mülkiye müfettişlerince incelenmiş olup tamamı yasal bulunmuş ve hakkımızda her hangi bir işlem yapılmamıştır Bundan sonrada üniversitemiz ve Karabüksporumuzun arkasında olacağız.KARABÜKLÜYÜM VE KARABÜKLÜ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR…..” dedi.

Değerli Takipçilerimizin Dikkatine …

Eski Başkan Hüseyin ERER’in açıklamalarına istinaden not olarak düşelim. Biz söylenmemiş hiç bir sözü haber olarak okuyucularımıza ulaştırmadık, Hüseyin ERER ile ve röportaj içerikli  telefon görüşmelerimiz kayıt altına alınmaktadır. Kendisinin ses kaydı mevcuttur.
Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?