logo

ROTARY Belediyesi Hayırlı Olsun!

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriBelediye mi Rotary Kulübü mü?

Karabük Doğru Haber olarak Safranbolu Belediye  Başkanı Elif Köse’nin daha adaylığı döneminde gündeme getirmiştik bu Rotary olayını.Ne demiştik, Sayın Köse’nin Mason’ların alt kulübü olan Rotary’de başkanlık yaptığını belgeleriyle kanıtlamıştık.

Evet sayın Köse bu kulübün ilçe başkanlığını yapmıştı. Rotary faaliyetlerinde bulunmuş, içinde bizzat çalışmıştı.Bu kulübün nasıl bir kulüp olduğunu internetten hemen bulabilir neye hizmet ettiğini anında anlayabilirsiniz.

Rotary özellikle Safranbolu’da ki örgütlenmesine önem vermiş, ülke genelini ilgilendiren önemli toplantılarını bu ilçede yapmıştır. Sayın Köse’de bu etkinliklere katılmış, organize etmiştir.

Sayın Köse, Safranboluluların teveccühü ile Belediye Başkanı seçildi. Kendisine hayırlı olsun diyoruz. Ancak aylardır bir tehlikenin geldiğini de görevimiz olduğunu düşünerek buradan aktardık. Neydi bu tehlike, neye hizmet ettiği açık olan bu kulübün belediyede örgütlenmesiydi. Korkulan da oldu.

Sayın Köse’nin ilk icraatları belediye içine Rotary’nin etkin isimlerini monte etmesi oldu.Örneğin Rotary’nin ilçede kurulmasına öncülük etmiş, içinde bulunmuş, dönem dönem başkanlığını yapmış Gökçe Aydın. Gökçe Aydın’nın CHP ile yakından uzaktan hiç bir alakası olmamış, hatta partinin yerini seçimler öncesine öğrendiği konuşuluyor. Sayın Aydın önce 4. sıradan meclis üyesi yapıldı, şimdide belediye başkan yardımcılığına atanması kesin gözüyle bakılıyor.

Yani belediyenin birinci ve ikinci insanları, Rotary başkanları.

Meclis üyeleri içinde partiye yıllardır gönül vermiş insanlar dururken Gökçe Aydın’ın bu göreve atanacak olması ilçede çok büyük bir huzursuzluk yarattı. Belediye Başkan Yardımcılığına atanacak diğer isim ise Halil Bakkal olduğu söyleniyor.

Peki Bakkal kim?Oda seçimler öncesine kadar hiç CHP’ye uğramamış birisi. Baba tarafından zengin olduğu bilinen ve hiç bir işle uğraşmayan Bakkal’ında belediyenin 3. ismi yapılacak olması akla bir çok soruyu getirdi.

Sayın Köse, ilk icraatlarıyla CHP’ye değil Rotary’ye hizmet ettiğini, yani bizim haberlerimizi kanıtlamış oldu.

Sayın Köse’nin bundan sonraki icraatlarınıda yakından takip edecek, sizlerle paylaşacağız. 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

#

ROTARY Belediyesi Hayırlı Olsun!” için 7 Yorum

 1. Kerim : diyor ki:

  Velev ki mason veya Yahudi veya hristiyan laik Türkiye cumhuriyetinde bunlar ne suç ne de başka bir şey siz sadece bu insanları yargılama süreci yapıyorsunuz bir haber sitesine yakışıyor mu sizce ?

 2. Kaan : diyor ki:

  Bu insanlar sizin yaptığınız ayrımcı zihniyetten kat kat daha üstünler doğru dürüst çalışkan sizin haber kaynağınız sadece karalamak kötü ne yapmıs bu insanlar açıklayın o zaman ????

 3. Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek için dünya çapında örgütlenmiş bir hizmet kuruluşudur.

  Rotary’nin hizmet ideali, “kendinden önce hizmet” olarak tanımlanır. Bu anlayış tüm Rotaryenlerin ortak tavrı olurken, dünya çapında insanları ortak amaçlar çerçevesinde bir araya getirir.

  Rotary Kulüplerinin üye profili, bulundukları bölge ve ülkedeki temsil edilen iş ve mesleklerin bir yansımasıdır. Kulübün her üyesi, farklı bir mesleği temsil etmektedir. Rotary’nin bu yapılanma biçimi sorunlar üzerine üretilen düşüncelerin, toplumun her kesimini kavrayabilmesi ve hizmetin toplumun tüm katmanlarına yayılabilmesini sağlamak içindir.

  Kısaca Rotary, dört temel ilkeye dayanmaktadır:

  * Üyeler arasında dostluğu geliştirmek

  * Hizmet etme fırsatlarını çok yakından incelemek

  * Hizmet idealini kişisel yaşantımızda vurgulamak

  * Karşılıklı anlayışı ve uluslararası ilişkileri geliştirmek

  Yanlış olan ve zorunuza giden nedir. “Karabükdoğruhaber.com” adı gerçekten çok ironik

 4. rıdvan tan : diyor ki:

  Suskunluğum Asaletimdendir,Her lafa verilecek cevabım var.
  Lakin bir lafa bakarım laf mı diye,Bir de adama bakarım adam mı diye?

 5. rıdvan tan : diyor ki:

  Gerçeği bilmeden böyle haber yapılması çok çok yanlış…Hem Akrabam,hem bir bayan olduğu için yalan yanlış yazılanları hazmedemiyoruz..Rica ediyorum rencide haberler yapmayın…bazılarının seçim zamanı yapmış olduğu yanlışlığa düşmeyin..Lütfen Gazetecilik yapın…Doğru haber yapın.

 6. Skip60 : diyor ki:

  Yorumları neden yayınlamıyorsun