logo

Safranbolu’da Yaşlılardan Örnek Davranış

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri

 
Dünya Ormancılık Haftası ve Yaşlılar Haftası nedeni ile Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte 1300 fidan toprakla buluştu.

Safranbolu Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bartın yolu taş ocağı yanında geçtiğimiz yıl oluşturulan hatıra ormanında gerçekleştirilen programa Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, eşi Miray Ürkmezer, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şehit aileleri, Huzur evi sakinleri ile SAKEM Bünyesinde kurslara devam eden büyüklerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından ismi konulan Çocuklar ve Fidanlar Büyüyor projesi kapsamında binlerce fidanın dikildiğini hatırlatarak, “ Bugün 1300 adet fidan toprakla buluşacak. Torunlarımıza emanet edeceğimiz bu fidanlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, ellerinizden öpüyorum” dedi.

Geçtiğimiz yıl dikilen 11.000 fidanının iyi durumda olduklarını görmenin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Malumunuz tüm yurtta her öğrenciye yönelik bir fidan dikme projesi hayata geçirildi. Şöyle bir baktığımızda son 15 yıl – 20 yılda Türkiye’de milyarlarca fidan dikildiğini görüyoruz. Bizler Karabük ve Safranbolu olarak Türkiye’nin en yüksek ormanlık alanına sahip ilinde yaşıyoruz ve çok şanslıyız. Çünkü Karabük yeşil anlamında bir cennet” diye konuştu.
Orman Genel Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünün fidan dikimlerine devam ettiğini kaydeden Ürkmezer; “Bizlerde kaymakamlık ve belediye olarak destek vermeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl toplamda 17.000’in üzerinde fidan diktik. Yine malumunuz geçtiğimiz hafta hem Orman hem de Yaşlılar Haftası idi. Peygamber efendimizin söylediği gibi ‘ Kıyamet Kopacağını Bilsen Dahi Fidan Dik’ diye. Tabii ki hangimizin o ağaçların altında gölgeleneceğini bilemiyoruz. Ancak amaç şu: Yaptığımız her işte bizden sonra gelecek kuşaklara daha iyi bir Safranbolu, Daha iyi bir Karabük, daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz. Gençlerimizi, çocuklarımızı daha iyiye ve güzele yönlendirmek için tüm kurumlarımızla var gücümüzle çalışıyoruz. Bu vesile burada olduğunuz için teşekkür ediyor,  sizlere sağlıklı, güzel bir ömür diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Programa katılanlar 1300 fidanı toprakla buluşturdu.

Etkinliğin ardından programa katılan yaşlılarımıza çeşitli ikramlar yapıldı.

Tokatıl Köyü Muhtarı Şevki Alper, Ürkmezer ailesine el yapımı baston takdim ederken, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından yaşlılarımıza Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.
Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?