logo

Seçim Sürecinde İlk İzlenimler…
Yaklaşan yerel şeçimler öncesi ve açıklanan ilçe belediye başkan adayları sonucu Karabük siyaseti hızlı bir seçim dönemine girdi.
Yapılacak hizmetlerden ziyade kişilerin karakterik yapısı da göz önünde bulundurulacak bir seçim atmosferi Karabük ve ilçelerinin önünde bekliyor.
Ancak parti il başkanlarının tutumları,  adayların söylemleri ve genel merkezlerin verdiği kararlar seçmen nezninde pek karşılık bulmadı.Karabük Merkez de Rafet VERGİLİ 3.dönem başkanlık merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanıyor. Yanında Yenice Belediyesi’ni Zeki ÇAYLI ile beraber alması Ak partinin adayının açıklanmasından sonra garanti gibi duruyor.
Coşkun GÜVEN ismi Ak Parti Yenice seçmeni tarafından hiç güven alamadı ve başlarken 2-0 yenik başladı.
Öte yandan Eskipazar Ak Parti Belediye Başkanı Mustafa YARKAN sevilen bir isim olmasına rağmen MHP adayı Hüseyin DÖNMEZ tarafından kendi saflarına gizli şekilde çekilen Ak Partililer ile şimdiden seçimi kaybetti desek yeridir.
Safranbolu da CHP adayı Elif KÖSE Safranbolu seçmeni tarafından karşılık buldu.MHP adayı Fatma DANIŞMAN sessiz sedasız beklemede… Ak Parti adayı Ali KAYA Safranbolu da Necdet AKSOY’un görevden alınmasının halk tarafından cezasını çekecek gibi görülüyor.

Ovacık şuan için ortada gibi görünüyor.Yortan da ise Yılmaz TİRYAKİ Karabük ikametini seçim sonuna kadar yeniden Yortan’a taşısa da seçmen bunu gözden kaçırmıyor. Tek garanti görülen ilçe şimdilik Ak parti de Eflani Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL görünüyor.
Ne diyelim biz tahminimizi ortaya koyduk.Görünen tablo bu şekilde.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?