logo

Şehit Umut AYTEKİN’in Babaocağında Gözyaşları Sel Oldu

Şehadetinin 2. seneyi devriyesinde Suriye’nin El Bab bölgesinde Yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda Şehit Olan İstihkam Uzman Onbaşı  Şehit Umut AYTEKİN,  adının verildiği okulun öğrencileri tarafından   mezarının başında dualarla anıldı.

Öğrencilerin Şehit Umut Aytekin Ortaokulu’ndan başlayarak ”Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, ”Şehidim Hakkını Helal Et Bize” sloganları eşliğinde Karabük Köyü mezarlığında bulunan ŞEhit AYTEKİN’in kabristanına kadar yürüdüler.

Burada yapılan dualar ile şehidimizi kabristanı başında andılar. Daha sonra öğrenciler yine slogonlar eşliğinde Şehit Umut AYTEKİN’in babaocağına kadar yürüdüler. Burada şehidimiz Umut AYTEKİN’in annesi , babası , kardeşi ve Şehit Alican Öztürk’ün babası Ali Öztürk .tarafından karşılandılar. Öğrenciler hazırlamış oldukları şiirleri burada okudular. Programda şiir okuyan küçük bir kız çocuğunun gözyaşları eşliğinde şiirini okuması duygusal anlara yaşanmasına neden oldu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaşın Şehit Umut Aytekin’in annesine çiçek taktim etmesinin ardından anma programı son buldu. Şehidin babası Hasan Aytekin;’’ Bu günümüzde bizleri yanız bırakmadınız teşekkür ederim. Biz çok gururluyuz, biz çok memnun olduk Allah hepinizden razı olsun.’’ Dedi.

 

dav

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1030 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?