logo

Şimdi Biz Kime İnanalım


karabukdogruhaber
karabukdogruhabertv78@gmail.com

 
Karabük gerçekten adı gibi kara bir şehir oldu çıktı.Maşallah bizim insanımızın saf ve temiz duygularını o kadar güzel kullanıyorlar ki hayret etmemek içten bile değil.Karabük Belediye Başkanı Sayın VERGİLİ Ak Partinin Millet bahçelerine karşılık olarak Şehir Parkı projesini tabiri caizse hasta yatağından duyurdu.Hemde 3o mart akşamı Karabük halkını çay içmeye davet ederek.
Sayın UYSAL zaten kent meydanı için sürekli beton yığını ben hiç bir literatürde kent meydanı tanımını bulamadım bizim kent meydanımızla eşleşen diyerek mevcut kent meydanına Millet Kahvehanesi yapma sözü veriyor.Kısacası parklar bahçeler havada uçuşuyor.Karabük’ün tek sorunu park bahçe kahvehane çünkü.
Diğer yandan bir zamanlar Rafet VERGİLİ’nin Karabük’ün her köşesine astırdığı hatta belediyenin itfaiyeleri kullanılarak asılan pankartların hedefindeki Marzinc. Söylenene göre Marzinc yapmış olduğu sözleşme gereği 15 ocakta yeniden sözleşme yapmak için müracaat etmesi gerekiyor.Bakalım bu sözleşmede kimlerin olur imzası olacak. Diğer konu yine Kardemir mevzusu. Bildiğiniz üzere Kardemir ile ilgili de sayın Sayın VERGİLİ yine halkı arkasına alarak büyük bir hareket yaşatmıştı Karabük’e.Halkta bu iradenin arkasında durmuş tam destek vermişti.Ancak Sayın VERGİLİ’nin makamını ziyaret eden Dönemim Kardemir Genel Müdürü Ercüment BÜLENT ve Yine dönemin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şuan ki Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil GÜLEÇ Başkan VERGİLİ’yi makamın da ziyaret ederek basın mensupları önünde gereken tüm yatırımların o gün itibari ile başlayacağını ve kasım ayında Basınla birlikte gelip Kardemir de denetleme yaparak yatırımların son halini izlemeye ve 2019 ocak ayında ise tüm gereken yatırımların yapılarak  Kardemir’in sorunsuz bir şekilde temiz hava sahasına kavuşarak çalışacağını taahhüt etmişlerdi.
Şimdi bunlar bizim söylemlerimiz değil tamamen ismi yazılı olan kişilerin ağızlarından çıkan konuşmalar.Tabi ben bir basın mensubu olarak bu konuşmalara istinaden kasım ayının ilk haftası Kardemir ve Karabük Belediyesini Aradım.Kendilerine geçmişte böyle bir söz verildiğini ve kasım ayı içerisinde yapılacak olan Kardemir ziyaretinin ne zaman gerçekleşeceğini sordum.Tabi aldığım cevap ise şok etti.Bizim öyle bir toplantı yada ziyaret planımız yok.Şaşırdım mı tabi ki hayır.
Şimdi ben bunları yazdığım zaman konuştuğum zaman bana kızıyorlar.İyide Sayın Bay çok bilmiş abiler. Yapacağınız sözleri veren sizlersiniz.Yapılamayacak bir olayda yok aslında orta da.Ama napalım siz söz veriyorsunuz sonra o sözü tutmuyorsunuz ben hatırlatınca da bana kızıyorsunuz.Bana kızmayın bence.Bu dünyanın birde öbür tarafını düşünün elinizi vicdanınıza koyun ve öyle halka hizmet hakka hizmet diye söyleyin bence.
Olaylar bununla bitti mi peki tabi ki hayır.Kamil GÜLEÇ bey Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı oldu.Sayın VERGİLİ hayırlı olsun ziyaretine gitti.Orada yine Kardemir ve hava kirliliği mevzusu masaya yatırıldı.Tabi burada küçük bir ayrıntıya da dikkat çekmeden edemeyeceğim.Sayın GÜLEÇ tam ev sahibi modunda Sayın VERGİLİ ise misafir modunda oturuyordu.Neyse konumuz bu değil.Dediğim gibi yine masada aynı konular.Sayın VERGİLİ soruyor hava kirliliği ne olacak,Sayın GÜLEÇ cevaben yaparız daha bismillah göreve yeni başladık hele bi 2019 gelsin şöyle biraz zaman geçsin yıl sonuna doğru yaparız elbet babında yıl sonuna yaparız şuan hazır değiliz diye cevap veriyor.Kısacası sonuç yine yok yine Karabük toz duman kir pas küf içerisinde devam ediyor.
Tabi artık seçim zamanı geldi kapıya dayandı. Vaadler hava da uçuşacak.5 yıl Karabük Milletvekili olarak TBMM de Karabük’ü temsil eden Sayın UYSAL şimdi de yerel de Partisini temsil etmek ve Karabük’ü yönetmek için Belediye başkan adayı olarak seçmenin karşısına çıkıyor.Şimdi Ciddi bir Rafet VERGİLİ desteği varmış gibi görünse de halkta,sandıkta her şey değişir biliyorsunuz.Görünen destek kadar görünmeyen tepkide var aslında Sayın VERGİLİ’ye ve Sayın UYSAL’a. Her iki tarafta bunu bildikleri için Çatıda yapılan ittifakı unutup Allah ne verdiyse döküyorlar ortaya.
Son olarak hafta sonu Karabük’e Çevre ve Şehircilik bakanı geldi.Her yeri elinden geldiği kadar ziyaret etti. Kardemir’e de uğradı. Hatta Kardemir’e birde tüyo verdi.Mart ayında denetlemeye geleceğim tedbirinizi alın diye.Peki ne olacak şimdi. Kardemir Mart Ayında gelecek olan bakan için hava kirliliğini ortadan kaldıracak projeler yapıp Mart Ayında Bakan geldiğin de buyrun bakanım talimatınızı yerine getirdik mi diyecek.Sayın UYSAL da bakın biz Daha Başkan olmadan hava kirliliğini çözdük gelin bize oy verin diğer sorunları da çözelim diyerek oy potansiyelini mi artıracak.Yoksa yine aynı kardemir Mart ayında biz yetiştiremedik Rafet bey bizi çok sıkıştırdı kendisine de söz verdik bu işi yıl sonundan önce halledemeyiz diyerek Rafet VERGİLİ’nin bir dönem daha Belediye Başkanı olması yolunu açacak önemli bir hamle mi yapacak hep birlikte göreceğiz.Bana kalırsa Kardemir hükümete sert çıkamaz ne yapar ne eder tüm sıkıntıları çözer Bakan beyin talimatını dinler ve Sayın UYSAL VERGİLİ ile aynı sıralamaya girer.
İşin özetine gelecek olursak. Seçimden seçime hatırlanan bir Karabük. Seçmene seçimlerde vaadler verip sonra karşısındakini dinleme gereği görmeyen kişiler.Biz Karabük halkına ne desek zaten onlar inanır bizde 5 yıl daha koltukta otururuz.Sonra kendi istediklerimizi yaparız. Ne diyelim ki mart 31 e kadar güzel vaadler dinleyeceğiz. 1 nisan sabahı yine şaka gibi bir Karabük yönetimi ile karşı karşıyayız.Ne diyelim umut fakirin ekmeği.Karabük bayat ekmek yemeği seviyor.
Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

#

Şimdi Biz Kime İnanalım” için 1 yorum

 1. Kime güvenilir, kime inanılır orası meçhul. Ancak havamızı, suyumuzu, çevremizİ kirletenlere, bunlara göz yumanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Yazınız için teşekkürler lütfen meselenin takipçisi olmaya devam ediniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kredi Kartı Adayları Belli Oldu

  20 Şubat 2019 Köşe Yazarları

  Kredi kartı adayları belli oldu. Bu seçim de para ile aday olanları yazalım mı ne dersiniz? Ak parti bayrağı sallayanlar Mhp kontenjan adayı. Chp'ye gönül verenler seçilemeyecek sıradalar. Mhp de yer alamayan ülkücü abi , İYİ Partide. Kısacası parayı verenler 1-3- 5. sırada. Kim mi onlar ?  Yazalım o halde. Yıllardır menfaatsiz partisine gönül veren kişiler, örneğin; CHP listelerine bir bakalım. Sayın başkan adayı yanında olan kişileri, cebi dolu olan,  parti ile alakası olmayan kişilere değişmiş. Neden mi? Nedeni çok belli. 1. sı...
 • Şimdi Biz Kime İnanalım

  06 Ocak 2019 Köşe Yazarları, Son Dakika

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Karabük gerçekten adı gibi kara bir şehir oldu çıktı.Maşallah bizim insanımızın saf ve temiz duygularını o kadar güzel kullanıyorlar ki hayret etmemek içten bile değil.Karabük Belediye Başkanı Sayın VERGİLİ Ak Partinin Millet bahçelerine karşılık olarak Şehir Parkı projesini tabiri caizse hasta yatağından duyurdu.Hemde 3o mart akşamı Karabük halkını çay içmeye davet ederek. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Sayın UYSAL zaten kent meydanı...
 • Aşk İle Yürüyen Sırtında Dünyayı Taşır! Aşksız Yürüyen, Beden Diye Bir Ceset Taşır!

  04 Ocak 2019 Gündem, Köşe Yazarları

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); İnsan yeri geldiğinde kendini de eleştirebilmeli.Ne yazık ki kendini eleştirmeden geçtim başkasının kendimizi eleştirmesine dahi tahammül edemez olduk.Geriye dönüp baktığımız da hatalarımızı anlasak da işimize gelmiyor açıkçası.Neden nasıl böyle olduk bilmiyorum ama bu hiç iyi bir şey değil bunun farkındayım.Şimdi sizlerle paylaşacağım yazım da bütün oklar yine bana dönecek farkındayım ama yazmasam gönül razı değil.Anlamadığım ne biliyor musunuz?Aslında İnsanlar da neden bu kadar...
 • Sayın UYSAL Üniversite’ye Başkan Seçmiyoruz !!! Sayın VERGİLİ Hava Kirliliği 2019 da Bitmedi Sizin Fabrikalar Ne Alemde Ki !!!

  03 Ocak 2019 Köşe Yazarları

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Vah ki ne vah diyorum.Dediğimde de haklılık payımın olduğunu düşünüyorum.Karabük'ün ne zaman yüzü gülecek çok merak ediyorum.Karabük ne zaman tamam bu defa yüzümüz güldü dese hep birileri çıkıyor engel oluyor.Şimdi diyeceksiniz acaba neden bahsediyor.Öncelikle siyasetten girelim konuya.İstanbul Ankara İzmir gibi kritik seçim bölgelerinde tüm adaylar açıklandı.Hemde her parti il ilçe adaylarını açıkladı neredeyse. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); İlk seçi...