logo

SON DAKİKA! Karabük’ün O İlçelerinde Okullar Tatil

Okullar tatil mi sorusunun yanıtına Karabük Valisi Fuat GÜREL yanıt verdi.

Eskipazar ve Ovacık’tan sonra  Eflani , Safranbolu ve Yenice’de de okullarda eğitime ara verildi.Karabük’ün Safranbolu, Ovacık ,Yenice , Eflani ve Eskipazar İlçelerinde 7 Ocak 2019 Pazartesi günü eğitime ara verildi.
Vali GÜREL açıklamasında;” Safranbolu, Yenice, Eflani, Eskipazar ve Ovacık İlçelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesine karşı, ilk, orta ve liselerde 07.01.2019 Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, diyaliz hastası ve engelli personel de bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Karabük Merkez ve köylerindeki kar yağışı takip edilmektedir

Karabük Merkeze bağlı köylerden taşıma ile gelen öğrenciler için 07.01.2019 Pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir.

Taşımalı eğitim: Nüfusu az ve dağınık olan köy ve benzeri yerleşim birimlerinde, zorunlu öğrenim sebebi ile öğrencilerin ilçe, il gibi daha büyük yerleşim birimlerindeki merkez okullara günübirlik olmak üzere taşınması ile gerçekleştirilen eğitime denir.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?