logo

Süreklilik Ödülü Safranbolu’nun

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriBu yıl 6-8 Kasım tarihleri arasında 9.su düzenlenecek olan YAPEX Restorasyon, Kültür Mirası ve Koruma Fuarında Korumanın Başkenti Safranbolu’ya Süreklilik Ödülü verilecek.

Tarihi Kentler Birliğinin desteği ve ÇEKÜL Vakfının işbirliğiyle Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen YAPEX Restorasyon, Kültür Mirası ve Koruma Fuarının bu yıl 9’uncusu yapılacak.  Geçmiş yıllarda değişik kesimlerin içten destekleriyle verimli ve kalıcı sonuçlara ulaşarak, kendine özel bir alan açan YAPEX Fuarı, edinilen deneyimlerin ışığında yeni hedeflere yöneliyor. Bu yıl 6-8 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarın gündem başlığı, “Kentsel Korumada Kültürel Miras” olarak belirlendi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 6 – 8 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan YAPEX Restorasyon, Kültür Mirası ve Koruma Fuarında Safranbolu Belediyesinin ‘Türkiye’de koruma alanında emsal olmuş çalışmalarını geliştirerek devam ettirmesi ve farklı ölçekleri kapsayacak şekilde genişletmesi nedeni ile ‘Akçasu Deresi Rekreasyon Projesi / Çarşı Canlandırma Projesi ile Süreklilik Ödülüne layık görüldüklerini’ bu ödülün koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre, istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden belediyelere verildiğini söyledi.

Safranbolu’nun her platformda başarı ile temsil edildiğini kaydeden Başkan Köse;  ” Katılım gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerde ilgi odağı olmayı, en çok ziyaret edilen kentler arasında yer almayı başarıyoruz. Bu yılda YAPEX fuarında altı kişilik bir ekiple standımızı açacağız. Ben eminim ki Safranbolu’muz en çok ziyaret edilen stantlar arasında yerini alacaktır. Ayrıca fuar süresince panel ve çalıştaylara da katılım sağlayacağız” diye konuştu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?