logo

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Kuruluş Yıl dönümü kutlandı

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriTürk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Kuruluş Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası Kent Meydanı Atatürk Anıtında düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Vali Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Beytullah Özer, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, POMEM Müdür Yardımcısı Cem Yelep, kurum müdürleri,  emniyet personelleri, POMEM öğrencileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, “Mazisi şanla, şerefle ve başarılarla dolu, halkımızın sevgi ve güvenini kazanmış, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve inkılaplarının, laik cumhuriyetin ve insan haklarının teminatı olan Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları münasebetiyle düzenlenen törenimize hoş geldiniz.”diye konuştu.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin ve kompozisyonların okunduğu törende konuşan Vali Fuat Gürel, “Polis Teşkilatının 1845’li yıllarda ilk kez polis adı ile bugünkü tabiri ile hayatımıza giren ama ondan öncede toplum hayatını düzenleyen sıkıntılarını gideren bir kuruluştur. 1937 yılı itibari ile de bugünkü halini alarak günümüze kadar gelen bir teşkilat. Bundan sonra da geleceğe umutla bakan bir teşkilat olarak devam edecektir. Son yıllarda özellikle alt yapısı personelimizin eğitim düzeyi, teknik altyapısı geliştirilerek suçlularla mücadele etme kapsamında, suçları ortaya çıkarma adına çok büyük destekler verildi ve dünyada sayılı teşkilatlar içerisinde yerini alır duruma geldi” dedi.

Çelenk sunma programının ardından Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) tarafından Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 4×4 arazi araçlarıyla gösteri yapıldı.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Kuruluş Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kutlamaları Karabük Polisevinde düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?