logo

UYSAL İttifak Kurbanı Mı Oluyor?


İYİ Parti Ve CHP’nin ittifak yaptığı illerde , Ak Parti ve MHP de ittifak yaparak tek aday ile seçime gireceğini,  daha önceki açıklamalarında beyan eden Ak Parti Genel Başkanı ve BAŞKAN ERDOĞAN,  Karabük için ittifak yapmamıştı.
Ancak İYİ Parti ve CHP’nin Karabük merkezde ve Safranbolu’da ittifak yapabileceği ihtimaline karşılık, MHP ile ittifak yaparak mevcut belediye başkanı ve MHP adayı VERGİLİ’yi destekleme kararı alması an meselesi. Ayrıca Ak parti adayı UYSAL ve Ak parti il başkanı ALTINÖZ’ ün ittifaka aykırı hareketleri,Ak Parti genel merkezi tarafından rahatsızlıkla karşılandığı kulislerden edindiğimiz bilgiler çerçevesinde.
Diğer yandan ise yakın zaman da AK Parti adayı UYSAL’ın adaylıktan Ak Parti genel merkezi tarafından geri çekilebileceği şeklinde. Rafet VERGİLİ ile olan ittifaka yakışmayan tartışmaları ile AK Parti tabanından da tepki alan UYSAL, seçimlerde parti tarafından da hüsrana uğrayabilir. Katıldığı toplantılar da kendini ve projelerini tam anlamı ile ifade edemeyen UYSAL, kendine öz , Karabük için bir proje ortaya koyamazken sadece Karabük Üniversitesi faaliyetleri ile övünmesi ve milletvekilliği dönemin de yine ortaya koyabilecek şahsi bir çalışması olmaması nedeni ile eleştirilere maruz kalıyor. Yine kendi projeleri gibi devlet projelerini ortaya koyarak seçim vaadin de bulunması ise seçmen tarafından karşılık bulmuyor.

En dikkat çeken vaatlerinden olan ”otopark sorununu çözeceğiz”  söylemi ise halk nezninde “otopark parasını çıkaran AK Parti belediyesi,  düzene sokan VERGİLİ…  Şimdi siz kaldıracağız diyorsunuz. Siz daha kendinizle çelişiyorsunuz” diyerek tepkilerini ortaya koyuyorlar.
Karabük halkı tarafından karşılık göremeyen UYSAL’ın yapılan iddialar neticesinde AK Parti genel merkezi tarafından belediye başkanlığından geri çekileceği söz konusu olduğu şeklinde.Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
2379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?