logo

UYUŞTURUCU OPERASYONUN DA HABERİN DOĞRUSU BİZDEN

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri
Yine doğruyu yazmak bize düştü

Bugün Safranbolu’da yapılan bir haber ile koskoca hastane hedef alınmış, itibarsızlaşmaya çalışılmıştır.

Safranbolu ilçesinde polis ekipleri, istihbarat üzerine uyuşturucu tacirlerinin peşine düşmüş ve hastanede muayene oldukları sırada gözaltına almıştır.
Şüphelilerde yapılan aramalarda 152 ecstasy hap ve 2 gram skunk ele geçirilmiş, adliyeye çıkartılan şüphelilerden F.K ve N.Ç tutuklanmış, E.K isimli şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

Haber bu kadar, aslı bu. Kaynak ise Emniyet Müdürlüğü.

Yani üçü de satıcı, ne alışveriş var hastanede nede mesken tutuma.

Ancak bu kadar sade ve açık olan haber, bazı ajans ve yerel internet sitelerinde çok farklı yayına servis edildi.
“HASTANE BAHÇESİNDE UYUŞTURUCU PAZARLIĞINA POLİS BASKINI”, ”Uyuşturucu Tacirleri HASTANEYİ MESKEN TUTMUŞ.!” gibi

– YİNE “DOĞRUSU” BİZDE HABERİN

 
Bu haberi servis edenlerin hastaneyle ne alıp vermediği var merak uyandırdı. Çıkar yakında kokusu elbette.

Emniyet haberi yalanladı, düzeltilmeyince de konuya ilişkin Karabük Valiliği bir açıklama yaptı.

İşte valiliğin açıklaması

12.03.2019 tarihinde bazı internet haber portallarında ”HASTANE BAHÇESİNDE UYUŞTURUCU PAZARLIĞINA POLİS BASKINI” şeklinde haber yapılarak Safranbolu İlçe Devlet Hastanesinin ismi ve fotoğrafı kullanılmış görselin üzerine ”Uyuşturucu Tacirleri HASTANEYİ MESKEN TUTMUŞ.!” İbareside eklenerek Safranbolu Devlet Hastanesinin zan altında bırakıldığı gözlemlenmiş ve bu basın açıklamasının yapılması gerekli görülmüştür.
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri F.K. ve E.K isimli şahısların bir bayan şahıstan uyuşturucu madde temin etmek için Safranbolu ilçesinde buluşacakları bilgisinin alınması üzerine şahıslar emniyet güçlerimiz tarafından takibe alınmış, şahıslar yapılan takip sonucunda Safranbolu Devlet Hastanesi bahçesinde N.Ç. isimli bayan şahıs ile buluşmuş. Akabinde gerçekleştirilen operasyonla uyuşturucu maddeler ile birlikte yakalanmışlardır.

Ayrıca bahse konu yerde buluşmalarının sebebi araştırıldığında, kamera kayıtları, şüpheli beyanları ve hastane kayıtlarından elde edilen bilgiler ışığında; şüpheli N. Ç. isimli şahsın N. E. (kızlık soy ismi) ismiyle Safranbolu Devlet Hastanesinde K.B.B. Polikliniğinden 11/03/2019 günü saat:15:29 da muayene sırası aldığı ve bu birimde 15:31 itibarıyla muayene olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli beyanlarında bahse konu hastane bahçesine N. Ç.’nin F. K ve E. K. isimli şahısları çağırdığı bilgisi alınmıştır. Hastane bahçesini sürekli olarak kullanmadıkları bu yere bayanın tedavi maksadı ile geldiği ve burada her iki şahsa uyuşturucu maddeyi kendisi çağırdıktan sonra verdiği tespit edilmiştir
Anlaşılacağı üzere bazı haber sitelerinde bahsedildiği gibi ilgili hastane bahçesinin uyuşturucu ticareti için mesken tutulduğu bilgisi doğru değildir. Ayrıca N. Ç. isimli şahıs yaklaşık 4-5 gün kadar önce F. K. isimli şahsa il merkezinde satmak için 50 adet uyuşturucu hap verdiğini karşılığında da para aldığını ifadesinde ikrar etmiştir. Şüpheli N. Ç. ve F. K. İsimli şahıslar 12/03/2019 günü çıkarılmış oldukları mahkemece Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Temin Ticaret suçundan tutuklanmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ŞEKLİNDE OLMUŞ
 

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1862 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?