logo

Vali Gürel, “Sizler ülkemiz, devletimiz, milletimiz ve bizim için çok değerlisiniz.”

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriVali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’in himayelerinde Karabük Merkez ve Eskipazar ilçemizde ikamet eden Şehit Aileleri ile Gazilerimiz onuruna iftar programı düzenlendi.

Koyunlu Düğün Sarayında düzenlenen iftar programına Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Vali Yardımcısı Barboros Baran, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, Eskipazar Kaymakam Vekili Mehmet Yasin Erkan, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali Sefa Yılmaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.İftar programı öncesi masaları tek tek dolaşan Vali Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel şehit ailelerine ve gazilerimize hoşgeldin diyerek Ramazan aylarını kutladılar. Kur-an’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlar açıldı.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilere hitaben bir konuşma yapan Vali Fuat Gürel, “Mübarek Ramazan ayının ortalarına doğru yaklaşmaktayız, Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin, Ramazanımızı mübarek eylesin. Bugün Karabük Merkez ve Eskipazar ilçemizdeki şehit ailelerimiz ve gazilerimizle beraberiz. Diğer ilçelerimizin kendi ilçelerinde düzenledikleri iftar programları var, geçtiğimiz günlerde Eflani ve Yenice ilçemizdeki şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir araya geldik. İnşallah Ovacık ve Safranbolu ilçelerimizi de kendi ilçelerinde yapacağız. Bu güzel tablo bizleri duygulandırıyor, mutlu ediyor. Çünkü sizler bu ülkenin birliği, bütünlüğü ve bekası için canını ortaya koyan kahramanlaarımızın temsilcilerisiniz, onların bize emanetlerisiniz. Sizler ülkemiz, devletimiz, milletimiz ve bizim için çok değerlisiniz, Allah sizlerden razı olsun, Allah şehitlerimize rahmet etsin.Bizim inancımıza göre onlar ölmediler, aramızdalar, bizlerle bareber yaşıyorlar, başımız derde düştüğünde savaş meydanlarında, haksızlığa uğradığımızda, bir yerlerde bir hainlik düşünüldüğünde onların şehitlerimizin bizlerin yanında mücadele ettiğine inanıyoruz. Şehitlerimizin emanetlerine ne yapsak azdır, gazilerimizde vücutlarında kahramanlıklarının işaretlerini taşıyorlar. Bizler kamu görevlileri olarak her zaman sizlerin yanınızdayız, bir sıkıntınız olur yada olmaz kapılarımız her zaman çalmanızı isteriz. Eşim Özlem Hanım ile birlikte birçok şehit ailemizi ziyaret ettik geriye kalan ailelerimizi de en kısa zamanda inşallah evlerinizde ziyaret ederek tanışmış, hasbehal etmiş olacağız. Bu akşamı düzenleyen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ve ekibine ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Siz değerli şehit ailelerimiz ve gazilerimiz buraya gelmekle bizleri mutlu ettiniz sizlerede teşekkür ediyorum. Bu mübarek akşamın ülkemize, milletimize ve müslüman cografyasına huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Allah; sağlık, sıhhat, huzur, esenlik ve güvenlik içinde daha nice Ramazanlara bizleri kavuştursun, hep beraber bayrama da kavuşmayı diliyorum. “diye konuştu.Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?