logo

Vali Gürel, Uygulama Noktalarında Sürücülere Uyarılarda Bulundu

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleriVali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz ile birlikte Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Yenice Yolu Melise Jandarma Uygulama noktalarını ziyaret ederek yetkililerden trafik yoğunluğu hakkında bilgiler alarak sürücülere uyarılarda bulundu.

Kurban Bayramı dolayısıyla memleketlerine giden vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar temennisinde bulunan Vali Gürel, emniyet kemerinin önemini anlatarak uyarılarda bulundu. Safranbolu Lokumu ve kolonya ikramının yapıldığı uygulamada, durdurulan sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatan kısa film izletildi.İki gün içerisinde Karabük’e 107 bin 500 aracın giriş çıkış yaptığını ifade eden Vali Gürel, ” Çok yoğun bir trafik yaşanmakta, hem ana yollarda hem de şehir merkezinde bunu hissediyoruz. Şuanda iki gün içerisinde 54 bin 500 araç girişi, 53 bin araç çıkışı mevcut. Bu sirkülasyon bayram boyunca ve bayram sonrası devam edecek. Bunu arkadaşlarımız sürekli takip edecekler. Polis bölgesinde 21 ekiple 123 arkadaşımız, jandarma bölgesinde ise 25 personelimiz görevleri başında sadece trafik denetimleri ile uğraşmaktadır. Bunun dışında asayiş ekiplerimizde vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde bayramı geçirmesi adına gerekli tedbirleri planladılar ve yoğun bir şekilde görevlerinin başında devam etmekteler. Vatandaşlarımızın özellikle sevdiklerine ulaşmasına adına trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz. İçişleri Bakanlığımızın ‘Kemerin Ses Getirsin’ kampanyası ile kemer takmanın ne kadar önemli olduğunu gündeme taşımaya çalışıyorlar. Çünkü Allah korusun bir kaza anında kemerin ne kadar önemli olduğunu hayat kurtardığını biliyoruz. Vatandaşlarımız kurallara uysunlar, bizlerde bu işi takip etmekle yükümlü kurumlarımıza denetimlerimizi yapacağız. İnşallah bu bayramda da kazaları en aza indirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını ve gidecekleri yerlere sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını temenni ediyorum. Dönüş yolculuklarının da bayram tadında geçmesini diliyorum” dedi.” dedi.

Karabük- Yenice Karayolu üzerinde bulunan Melisa Jandarma Uygulama Noktasında düzenlenen trafik ve asayiş uygulamasında da denetimlerde bulunan Vali Gürel, personelin bayramını kutladı.

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?