logo

VERGİLİ ”Bizi Bilen Bilir, Bilmeyende Kendi Bilir”

”BURS DAĞITIMI İLE İLGİLİ BURHANETTİN UYSAL BEY’İN KARED DERNEĞİ AÇILIŞ KONUŞMASINDA YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMAYA TEŞEKKÜR EDERİZ

Rektör Burhanettin Uysal’ın açılış konuşması: “Bu dernek Karabük Üniversitesi Rektörünün yüreğine su serpti. Bu dernek kurulmadan önce ilk icraatını Karabük Üniversitesinde gösterdi. Öncelikle bu derneğin kurulmasında emeği geçen Başta Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Karabük Üniversitesi kurulalı henüz iki yıl oldu. Tanınma problemi olan bir üniversiteyiz. 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Türkiye genelinde kapasitesini en fazla kapasite artıran üniversite konumundayız. En fazla akademik gelişmeyi sağlayan üniversiteyiz. Buna rağmen tanınmakta problem çekiyoruz. Karabük Eğitim Geliştirme Derneği bize bu katkıyı sağladı. Karabük Üniversitesini birinci sıradan temsil eden ve yerleştirilen öğrencilerimize maddi katkı sağladılar. Bu üniversitemizin tanınmasına ve tercih edilmesine büyük katkı sağlayacak. Ben bu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Eğer bir üniversitede yöneticilik yapıyor olursanız inanın ki burada anlattığım zaman yüreğinizi parçalayacak sorunlarla karşı karşıya geliyorsunuz. Öğlen yemek yiyemeyecek öğrencilerimiz var. Eğitim dönemi bitiğinde evine dönemeyecek öğrencilerimiz var. Bu insanlık sorununu düşünerek böyle bir dernek faaliyetine girişilmiş olmasını canı gönülden tebrik ediyorum. Derneğimiz hem Karabük dışında okuyan Karabüklü öğrencilerimize hem de Karabük dışında okuyup ta üniversitemizde okuyan misafir öğrencilerimize faydalı olacağını düşünüyorum.”

HAYATTA EN ÇOK KEYİF ALDIĞIM ŞEY; KENDİMİ HAKLI ÇIKARMAK VEYA İFADE ETMEK İÇİN UĞRAŞMAMAMDIR! NE DİYOR HZ. MEVLANA; “BİZİ BİLEN BİLİR, BİLMEYENDE KENDİNİ BİLİR.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
342 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?