logo

Yemek İhalesi İçin Mi Yükleniyorlar?

 

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri  NEDEN KARDEMİR HAKKINDA BU KADAR HABER ?

Bilindiği üzere Karabük’ün en önemli hatta şah damarı denilecek pozisyonda olan Kardemir fabrikası son günlerde bazı karalama haberleri ile oldukça gündemde.Bizde Kardemir hakkında çıkan haberleri biraz araştırdık ve aslında Kardemire neden bu kadar yüklenildiğini merak ettik doğrusu.Başlarda Kardemir A.Ş den maddi menfaat sağlayamadıklarını düşünmüştük ki işin aslının öyle olmadığını öğrendik.

 KARDEMİR ALDIRMAKSIZIN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Bilindiği üzere bir basın kuruluşu sürekli olarak Kardemir Hakkında haberler ve iddialar ortaya atarak yazılarında sık sık yer veriyor.Meğerse işin aslı pek de o şekilde değilmiş.İşin görünmeyen yüzünde Karabük’ün abisi ve onun yeğeni pozisyonunda ki iş adamı varmış. Kardemir dünyaya açılan bir şirket olduğu için işçi alımlarında ve hizmet alımlarında elbette öncelik olarak Karabük halkını değerlendirmekte.Ancak Kardemir büyüyen ve kalitesini her geçen gün biraz daha artırarak üretim yapan bir şirket haline geldiği için gereken şartları Karabük’te karşılayamadığı zaman dışarıdan personel ve hizmet alımları da gerçekleştiriyor.

OYUN KURULMUŞ , OYNANIYOR

Karabük’te ise Karabük Eski Milletvekili Mehmet Ali ŞAHİN ismini kullanarak halen Karabük üzerinde baskı kurmaya çalışanlar olduğu bilinmekte. Aslında oyun kurulmuş ve oynanıyor. Kardemir ise bu oyunun farkına varıp  oyunu bozmak için hamle yaptığında gerçekler bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Bilindiği üzere Kardemir yönetimine ve üst düzey yöneticilerini son günler de birbiri üzerine haberler yapılarak bir baskı kurmaya çalışıyorlar. Kardemir ise yaşanan olaylara aldırış etmeden,  Karabük’ün gözdesi olan Kardemir’in en iyi şekilde büyümesi için olağanca gayretleri ile çalışıyorlar.

GELELİM ASIL KONUYA!Aslında bu haberlerin ortaya çıkmasının ardında sayın ŞAHİN’ler var gibi görünüyor.Neden bu şekilde yazıyorsunuz derseniz hemen anlatalım.Bilindiği üzere Sayın Mehmet Ali ŞAHİN meclis başkanlığı gibi bir çok önemli görevlerde devletin üst kademesinde yer aldı.ŞAHİN ismini kullanan kim varsa buradan nemalandı.Kimi devlet memuru oldu, kimi en iyi kurumların yöneticisi oldu, kimi amir kimi memur misali bal tutan parmağını yaladı.Ne hikmetse Sayın ŞAHİN’in tüm akraba eş dost ve yakınları devletin bir köşesine yerleştirildi.Normal bir vatandaş iş istediğinde ise ya azarlandı yada hallederiz diyerek sallandı.

Son günlerde yapılan incelemeler de görevden alınmalarda ve hatta zorla istifa ettirilmelere bakıldığında ise Sayın ŞAHİN’in referansı ile müdür olanlar amir memur olanlar bir bir gün yüzünden sıyrılıp tabiri caiz ise ayak altından alındı ve pasif görevlere verildi.

VE TİCARET DÜNYASINDA SIRA…

Bir bir,  zamanın da sayın ŞAHİN’in gücünü kullanarak firmalara baskı kurarak ihale alanların eli ayağı dolaşmış vaziyette.Bunlardan bir tanesi de her platform da adı geçen Karabük’ün en büyük yemek firması haline gelmiş olan şirketin sahibi Sayın Ahmet ŞAHİN. Kardemir ile ilgili çıkan haberler de doğrudan olmasa da dolaylı yollardan Sayın Ahmet ŞAHİN’in bilgisi dahilinde yapıldığı konuşulmakta. Hatırlarsanız ilk ihale Ahmet ŞAHİN tarafından alındığında büyük bir işçi kıyımı olmuştu. Sebepsiz yere bir çok kişi ekmeğinden edilmişti ve bu olay sessiz sedasız basına yansıtılmadan kapatılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sayın Ahmet ŞAHİN’in Kardemir yemek ihalesi ile ilgili yorumları ile ilgili adeta bütün olumsuzlukları,  sosyal medya hesabından  paylaşan Eskipazar eski MHP  ilçe başkanı Uğur TUÇER’i tehdit ve sonrasında darp ettiği , konunun basına hiç yansımaması hatta 24 saat görüntü kaydı yapan mobeselerin kayıtlarının tesadüf eseri o günü kaydetmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Yaşanan tüm bu olayların gün yüzüne çıkması ve son günlerin tartışma konusu haline gelmesinin en büyük sebebi Sayın Ahmet ŞAHİN’in yıllardır Kardemir üzerinden milyonlarca lira kazanç elde etmesi gibi görünüyor.Hatta Sayın Ahmet ŞAHİN’in firmasından çıkan yemeklerden dolayı yaşanan gıda zehirlenmesi olayının da  basında yer bulmaması hiç bir şekilde basına sızdırılmaması ve konunun ört pars edilerek sessiz sedasız kapatılması gibi örneklerle devam edebiliriz. Sayın Ahmet ŞAHİN’in yine Kardemir yemek ihalesini aldıktan sonra ihale dışı sözde maaliyetlerin çok artmasından dolayı %40 gibi bir zam oranı ile Kardemir’den fark aldığı ve bu farkın alınmasında Sayın ŞAHİN’in isminin kullanıldığı söylenmekte.Yaşanan zehirlenme olayından ve sürekli olarak Mehmet Ali ŞAHİN baskısından dolayı Kardemir’in ise konudan rahatsızlık duyduğu da anlaşılmakta. Yakın zaman da yine Kardemir de yapılacak olan yemek ihalesinin Ahmet ŞAHİN ismin de kalacağı ve zararına bir maliyetle daha sonrasında nasıl olsa zam alırız düşüncesi ile ihaleyi almak pahasına girişimlerde bulunulacağı kulağımıza gelen bilgiler doğrultusunda.

Kısacası Karabük’te bulunan bir çok resmi kuruma ve büyük firmalara sürekli olarak Ahmet ŞAHİN isminin karışması diğer firmaları rahatsız etmekte.Ekmek fırınlarının isyanı daha önce gündeme gelmiş, herkes sessiz kalmıştı.Sayın Ahmet ŞAHİN’in aldığı yemek ihaleleri sözde Mehmet Ali ŞAHİN beyi rahatsız etmişti ancak gündem değiştirilince haliyle her şey unutuldu ve yine herkes bildiğini okumaya başladı.

Son olarak Kardemir yemek ihalesine 2 büyük firmanın daha gireceği ve çok iddialı oldukları duyumunu aldığımızı da belirtmek isteriz.

SORULAR VE CEVAPLARI…Hal böyle olunca son zamanlar da çıkan haberlerin yazıldığı kurum kimin sorusu akıllara gelmekte.

Hemen cevabını da verelim ; tabiki  Sayın ŞAHİN’in eski danışmanının.

Yemek ihalesi kim de?

Sayın Ahmet ŞAHİN’de.

Aslın da çok uzun yazılar yazmaya gerek yok, her şey açıkça ortada. Halk arasında bu olaya aba altından sopa göstermekten başka bir şey denmez. Ve bu konulara ek olarak da son zamanlar da Kardemir’e ithafen ”FETÖCÜLER var mı? ”gibi sorular sorulmakta. Sizler için aşağıda KASİAD toplantılarında çekilmiş bir iki kare fotoğrafı bırakarak bu fotoğrafın bir açıklamasının olup olmadığını da sormak isteriz.

Devamı gelecek… Takipte kalın.Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

#

Yemek İhalesi İçin Mi Yükleniyorlar?” için 3 Yorum

  1. Mustafa yılmaz : diyor ki:

    Kardemirin yemeğini eskiden yabamcı firma veriyorken şimdi buranın çocuğu ahmet şahin veriyor yine para burada kalıyor eski şirken işçilerin maaşını ödiyemezken şimdiki firma ikramiyeye kadar her şeyi veriyor zehirlenme diyosunuz batı karadenizde yayılan ishal test sonuçlarıda sudan çıktı kim yükselse işiniz gücünüz bok atmak

  2. baki kurt : diyor ki:

    ahmet sahin durust bir is adamidir isiniz gucunuz yalan dolan haber yapmak yazik size

  3. Hüseyin Saraç : diyor ki:

    Ne yapsalar fark etmez, Sahin firması gider Kartal firması gelir. Allah doyursun.