logo

YENİDEN REFAH PARTİSİ GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

#karabükhaberleri #sondakikakarabük #sondakikahaber #yerelhaberler #karabükdoğruhaber #sondakikakarabükhaberleri

 

 Yeniden Refah Partisi yapılan olağan genel kurul sonrası basın karşısına çıktı. Karabük halkı tarafından büyük bir coşku ile karşılaştıklarını belirten Yeniden Refah Partisi Karabük İl Başkanı Bilal Bostancı bundan sonra Karabük’te ve tüm Türkiye’de insanların refahı için çalışacaklarını belirtti. İl Başkanı BOSTANCI yaptığı açıklamada şunlara değindi;
 ”Bildiğiniz üzere, 23 Kasım 2018 Cuma günü, Ankara Hacı Bayramı Veli Camii’nde kılmış olduğumuz Cuma namazının ardından, muhterem Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan bey ve beraberindeki kurucular kurulu üyelerinin başvurularıyla partimiz kurulmuştur. Ardından ülkemizin tamamında yapılan özverili çalışmalarla, 79 ilde, 700’den fazla ilçede partimizi kurmuş bulunmaktayız.
    İçinde bulunduğumuz Kasım ayının 17’sinde, Ankara Arenada yaptığımız 1. Olağan Büyük kongremiz, bütün bu çalışmalarımızı taçlandıracak derecede büyük ve kalabalık, içeriği son derece dolu bir program olmuştur. Yaklaşık 44 bin 700 dava eri, Genel Başkanımızın işaretiyle bir araya gelmiş, hiçbir engel, ambargo ve zorluk onları durduramamıştır. Karabük ili olarak bizler de, rekor denecek derecede yaklaşık 300’ü aşkın dava eriyle birlikte bu programa katılmış ve o heyecanı yerinde hissetmiş, tatmış bulunmaktayız. 1. Olağan Büyük Kongremizin tertip komitesi başta olmak üzere, tüm ülkemizde çalışıp çabalayan bütün teşkilat mensuplarımıza ve elbette ki Karabüklü hemşehrilerimize gerçekten teşekkür borçluyuz.
      Muhterem Genel Başkanımız, kongremizde yapmış olduğu konuşmada, ne kadar donanımlı bir lider olduğunu göstermiş, en başta söylediği ‘biz siyasete zarafet ve nezaket getireceğiz” sözünün gereğini yerine getirmiştir. Ülkemizin iç siyasetinden dış siyasetine, ekonomik sömürüden sağlık sorunlarına, işsizlikten eğitim sorunlarına, kültürel sorunlara, aile sorunlarına kadar bir çok konuya değinmiş ve çözüm odaklı muhalefetin nasıl bir muhalefet olması gerektiğini göstermiştir. Bizler Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak ilçelerimizde, birçok mahallede esnaflarımızla ve halkımızla bir araya geliyoruz, çeşitli ziyaretler yapıyoruz. Bu ziyaretlerimiz sırasında, halkımıza kendilerini dinlemeye geldiğimizi, sadece seçim zamanında değil, her zaman gelip onları dinlemeye ve sıkıntılarına çözüm bulmaya gayret edeceğimizi söylüyoruz. Henüz yeni kurulan bir parti olmamıza rağmen, halkımızın çok büyük teveccühleri ile karşılaşıyoruz. Elbette ki bu da bizim için paha biçilmez bir mutluluk sebebidir. Halkımızın Erbakan Hocamıza ve Genel Başkanımıza olan teveccühü her geçen gün artmaktadır, biz bunların en büyük şahidi olmaktan da onur duyuyoruz. Ülke Meselelerinden konuşmak gerekirse, Genel Başkanımızın da söylediği gibi 2002’den bu yana iktidarın yapmış olduğu hayırlı, müspet bütün işlerde teşekkür borçluyuz bunu biliyoruz ve teşekkür ediyoruz. Fakat yapılan yanlışları da görmezden gelmek, yapılan eksiklikleri de söylememek olmaz, bunları da söylemek milletimize karşı boynumuzun borcudur, bunu da biliyoruz.
    Mevcut iktidar, 2002’den beri denk bütçe yapamamış, her yıl planladıkları bütçe açığını daha yeni yılın ilk aylarında aşmaktadır bunun farkındayız, Mevcut iktidar, ülke ekonomisini üretim ekonomisi yerine, tüketim ekonomisi üzerine kurmaktadır bu da borçlanmayı gerektiren bir şekli zorunlu hale getirmektedir bunun farkındayız, Mevcut iktidar, ülke için çok önemli fabrikaların modernizasyonu ve dahi yeni fabrikalar açma yerine, katma değeri olmayan, kalkınmaya yönelik olmayan işlere kaynak bulmaya çalışmaktadır bunun farkındayız.
    Mevcut iktidar, %98’i Müslüman olan ülkemizde, aile hayatının önemini, önce ahlak ve maneviyatın önemini anlatacak eğitim ve öğretim yerine, halkı buna yönlendirme yerine, İstanbul Sözleşmesi gibi bir ucube sözleşmeye imza atarak toplumun en küçük fakat en önemli yapı taşının altına dinamit koymaktadır bunun farkındayız. Mevcut iktidar, halkın taleplerine cevap verme yerine, kendi kanaatleri doğrultusunda hareket etmektedir.
      Örneğin EYT’lilerin dertlerine çözüm bulmak adına kaynak bulmaya çalışmıyor, borç faizine, dinozorlara vesair halka yaramayacak bir çok şeye kaynağı borçla buluyor bunun da farkındayız, Yaptığımız bu açıklamaların ardından, sizlere Yeniden Refah Partisi iktidara geldiğinde, yapacağımız icraatlardan da kısa kısa bahsetmek isterim. Muhterem Genel Başkanımız, iktidara geldiğimizde, az evvel bahsettiğim bir çok konuya nasıl çözümler bulacağını halkımızla paylaşmıştır. Kaynağı kendimize dönük, yerli ve milli yollarla, katma değeri yüksek ürünlerle bulacağımızı, üreterek istihdam sağlayarak, işsizliğe, ekonomiye çözüm bulacağımızı, vergi reformu vesilesiyle az kazanandan çok, çok kazanandan az alınan vergilerin de bir ayara getirileceğini söylemiştir.
    Kaynağı nereden bulacağımızı kısaca sıralarsak,
  1- Birleşik Barajlar sistemi,
  2- Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli
  3- Havuz sistemi
  4- Denk bütçe
  5- Kamudaki israfın önlenmesi
  6- Her ile kompost tesislerinin kurulması
  7- Tarımda damlama sistemi
  8- Perlit üretimi.
  9-Üretime dayalı sanayileşme sistemi.
       Yeniden Refah Partisi olarak yukarıda saydığımız kaynaklarla yılda yaklaşık 100 milyar $ kaynak elde edeceğiz. Bu kaynakları elde ettiğimiz zaman ülke refaha kavuşacak ve birkaç yılda ülkemizin borcu bitmiş olacaktır.
     Kentimiz için düşündüklerimize gelince; Daha evvel de söylediğimiz gibi tüm ilçelerimizde, ziyaretler yapıyoruz ve halkımızı dinliyoruz. Halkımız çevre kirliliğinden, hava kirliliğinden, işsizlikten, trafik ve park sorunundan, sularımızın tam manasıyla içilebilecek kadar temiz olamadığından, ulaşım sıkıntılarından dem vuruyor. Bizler ilimizdeki tüm köy ve mahallelerimizde bunun fizibilite ve ar-ge çalışmalarını yapmaktayız. Tüm verilerimizi bir araya getirdiğimizde, hazırladığımız manifestoyu yine siz basın mensuplarımız ve halkımızla paylaşıp gereken adımları atacağız inşallah.
     Biz 1 yıl kadar önce kurulmuş bir parti olarak, halkımıza faydalı olabilmek adına, kaynağı borç, vergi veya zam ile elde etmeyeceğimizi söylüyoruz. Bu anlattığımız şekildeki gibi kaynak paketleriyle yıllık ortalama 100 milyar dolarlık kaynak elde edeceğiz ve elbette ki bu bahsettiğimiz kaynaklarımızı geliştireceğiz. Şimdiye kadar saydıklarımız, bunların en çabuk anlatılabilenleri. Biz zaman zaman, fırsat buldukça, ülkemiz için, Karabük’ümüz için yapılması gerekenleri yine siz basın mensuplarımıza ve halkımıza anlatmaya devam edeceğiz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.
                                                                                                                                    BİLAL BOSTANCI YENİDEN REFAH PARTİSİ KARABÜK İL BAŞKANI

Yeniden Refah Partisi Basın Toplantısı

Gepostet von Doğru Haber am Samstag, 30. November 2019

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?