logo

YÜKSEL ” Ben Kimsenin Adamı Değilim”
Kardemir Karabükspor Başkanı Mehmet YÜKSEL , bu sabah basın mensupları ile bir araya geldi. YÜKSEL , basın mensuplarının sorularını cevapladı. Merak edilenleri açıkladı. Transfer ile ilgili detayları paylaştı.

Göreve geldiğinden bu yana ilk basın toplantısını gerçekleştiren Kulüp başkanı YÜKSEL;

” Baştan söyleyeyim , yönetimdeki bazı arkadaşlarımın işleri olduğundan dolayı gelemediler. Yalnızsın gibi algı oluşturulmadan belirtmek isterim.

”Ben ve arkadaşlarım koltuk meraklısı değiliz”

Biz Karabükspor’u sevdiğimiz için ve Karabükspor için elimizden geleni yapmak için burdayız. Karabükspor’u ben daha iyi yerlere getiririm diyen biri varsa içimizden, Karabük’ten veya dışarıdan bir arkadaşımız varsa , görevi ona teslim ederiz. Yanında da oluruz.

”Karabükspor Kayyuma Gitsin Diyenler Var”

Kayyuma gitmesi içinde şehrin büyükleri taahhüt ederse , biz takımı kayyuma götüreceğiz ve sizden daha iyi yöneteceğiz derlerse de biz yine bırakırız. Ve yine şehrin büyüklerinin yanında oluruz. Bunun haricinde biz görevimizin başındayız. sonuna kadarda bu işin mücadelesini bırakmayacağız.

”İstifalar Hakkında…”

Toplamda 6 tane arkadaşımız istifa etmiştir. bunların yerine de yedeklerden 6 arkadaşımızı aldık. Bir sıkıntımız yoktur. Arkadaşlarımız görev başındadır ve görevimize devam etmekteyiz.
İstifa edenlerin isimleri ise şu şekilde;

Ulvi UNGÖREN

Ali ERORHAN

Şükrü GÖKKAYA

Soner MANAV 

Serkan ŞENGÜN

YÜKSEL ” Bu arkadaşlardan Ali ERORHAN ve Serkan ŞENGÜN   beni aramıştır. Başkanım benim mazuratlarım vardı, ondan dolayı ayrılmak istiyorum diyerek, bizde uygun görmüşüzdür.Fakat diğer 3 tane arkadaşımız noterden şov yapar gibi algı oluşturmak için ”ŞOK” haber olarak basına yansıtmıştır. Allah onlarında yolunu açık etsin, Allah inşallah bizim de yolumuzu açık eder.

”Biz Kendimizi Övmedik, şov yapmadık ”

Biz göreve geldiğimizden bu yana mücadele veriyoruz. Kendimizi övmedik, yapmamız gerekenleri yaptık. Fakat Karabük’te gündem her gün değişiyor. Gündem şov yapanlarla dönüyor. Bundan anladığım demek ki Karabük’te şov yapmak gerekiyormuş. Hiç merak etmeyin biz de şovlarımızı yapacağız.
 • Bizim dönemimizde çalışan bütün personelimizin geçmiş maaşları da dahil olmak üzere hepsini ödedik.
 • Topçu arkadaşlarımızın maaşlarını ödedik. Belki bir iki tanesinin alttan olabilir.
 • Antrenörlerimizin alacaklarını ödedik.
 • Salon sporlarımızın da ödemelerini yaptık.
 • Ayrılan heyetimizden bazılarıyla anlaşarak ödemelerini yaptık.
 • Esnaf ile kopukluklar olmuş. Esnaf kardeşimiz bize küsmüş biz esnafa küsmüşüz , neden olduğu belli değil. Bu yüzden esnafımızla tekrar dialog kurduk. Birer tane forma yaptırdık. bu esnaf abilerimizden kardeşlerimizden bazı bölümlerini ödeyerek, bazı bölümlerini de fedakarlık ettirerek kulübe hemen hemen 400 bin lira para kazandırdık. Hepsine de teşekkür ederim.
 • Şehir ile takım koparılmış. İki tarafta bu küslüğün sebebini bilmiyor. Biz takımımız ile şehrimizi birleştireceğiz.

”Eskiden bazı hizmetleri kulüp pahalıya alıyormuş.”
 • Biz yönetimdeki arkadaşlarımızla bir araya gelerek nasıl daha uyguna temin edebiliriz onu araştırdık.
 • Öncelikle güvenlik firması ile ilgili bir olay vardı. Güvenlik firması ile önceden 150 bin liraya çalışıyormuşuz. Biz başka güvenlik firmalarından teklifler alarak şuan bu gideri 110 bin liraya düşürdük.
 • Çıkan  arkadaşların yerine İŞKUR’ dan yeni arkadaşlar aldık. Bu arkadaşlarımızın maaşını ve sigortasını İŞKUR ödediği için de onlarında kulübe bir maliyeti yok.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ile görüşmelerimiz oldu. ”Siz kendinize yeni bir sponsor bulun bizde Kardemir isminden vazgeçelim” dedi. Bununla ilgili resmi bir yazı yazık henüz cevabı gelmedi. 

Karabük Belediye Başkanımız Rafet VERGİLİ ile görüşüldü.Rafet bey de bu piyasa şartlarında para toplayamam dedi. Neler yapabileceğimizi sorduğumuzda ”Ben başkan kalırsam o zaman bakarım, başka şeyler yaparım” dedi. Bizim transfer açabilmemiz için vergi borcu , ssk borcu kağıdına ihtiyacımız var, ”Belki onlarda yardımcı olurum” dedi. Bakalım göreceğiz…

Ticaret Odası ile görüştüğümüzde; ”Piyasa koşullarının ve Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini, bundan sonra da ne olacağını kestiremedikleri için biz bu şehirden bu saatten sonra para toplayamayız. O yüzden kendinize başka bir yol haritası çizin” dediler. 

Milletvekillerimiz ile görüştük, onlarda biz bir şey yapamayız. Siz başınızın çaresine bakın” dediler.

Vali bey ile görüştük. Konuya en sıcak bakan kişi Vali bey oldu. Elinden geleni yapacağını söyledi.Hatta maçlarımıza katılmaktadır. Vali beye burada özellikle teşekkür ederim. 

Karabükspor marka yüzümüz. İyi siyasetçilerle Karabük’ü Karabükspor üzerinden çok iyi tanıtabilirler.

TRANSFERLERİN AÇILMASI İÇİN 10 MİLYON GEREKLİ

Transferlerin açılması için 10 milyon gibi para gerekli. 4 aşama da çözülecek bir olaydır.
 • Geçmiş dönemdeki topçulara ait borçların yapılandırılması gerekiyor.
 • FİFA yani yabancı futbolcuların borçlarının yapılandırılması gerekiyor.
 • Vergi borcu ve SSK borcu yoktur kağıtlarının alınması gerekiyor.

Bunlarında ilk etapta alınabilmesi için 7 milyon  gibi bir para gerekiyor. bunları aldıktan sonra da

 • Topçu transferi yapmamız gerekiyor.

Topçu transferi içinde 3 milyon lira gerekli. Toplamda 10 milyon lira gibi para olması lazım transferlerin açılması için.

Şu an hiç kimseden desteğimiz yoktur. Destek alınacak gibi de gözükmüyor. Bundan sonra da alınır mı alınmaz mı bilemiyorum. Alınırsa ona göre alınmazsa ona göre planımız olacaktır.

”Ben kimsenin adamı değilim”

Karabükspor başkanı Yüksel ” Ben kimsenin adamı değilim. Ben Direk olarak Rabbim’e bağlıyım. Ben Ferudun TANKUT ile de görüşüyorum. Mustafa YOLBULAN ile de görüşüyorum. Eski başkanlarla da görüşüyorum, eski topçularla da görüşüyorum. Ben kulübü daha iyi yerlere nasıl getirim , sorunlar nereden kaynaklanıyor, bunun için görüşüyorum. ”
Karabükspor Başkanı @Mehmet YÜKSEL Basın Toplantısı düzenliyor

Posted by Karabük Doğru Haber on Monday, December 24, 2018

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?