logo

YÜKSEL ”VERGİLİ Telefonlarımızı Açmadı”

Karabükspor’un içerisinde bulunduğu sıkıntılar ile ilgili olarak bugün kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyen Karanükspor kulüp başkanı Mehmet YÜKSEL kulübün bir çok eksiğinin giderildiğini ancak Vergi borcu ve ssk borcunun kaldığını belirtti. Vergi ve SGK prim borçları için Bwelediye Başkanı Rafet Vergili ile görüşüldüğünü belirten YÜKSEL ” Rafet Vergili bey bu konuyu bu aşamalara getir , vergi borcunu ben hallederim demişti.  Fakat daha sonra telefonlarımıza çıkmadı, Nurhan Barışkan bey , Seyit Ahmet Karabacak’tan haber gönderdik görüşmemiz gerekmektedir diye.Onların görüşmelerine de cevap vermedi.  Burada bazı şeyleri insanlar bilsin doğruları ona göre karar versin.” dedi.

Kulübün hayatını idame ettirmemiz için sponsorlar bulmamız gerekiyordu. Biz farklı sponsorlar da bulduk. Bunlar bazı bankalardı. Bu bankalar dediler ki sizin siyasetçilerinizin araması gerekmektedir. Bunu siyasetçilerimize ilettiğimizde ,  ararız bakarız dediler ama aramadılar.Bu konuda da biz üzerimize düşenleri yaptık ama Karabük’ün siyasetçileri üzerlerine düşeni yapmadılar.  

Karabükspor’a hangi belediye başkan adayı sahip çıkacağını , Karabükspor’un yanında olacağını taahhüt ederse biz Karabükspor olarak o belediye başkanının arkasında yer alacağız ve uğraşacağız. Bu saatten sonra lig de kalmamız artık zor gözüküyor. Mucizeler olsa bile zor gözüküyor. Eğer biz kalırsak 2B grubuna göre planlarımızı yapacağız. Fakat buraya düştüğümüz takdirde de kulüpten bir sürü personel çıkarmak zorunda kalacağız. Bunun vebali de bizim üzerimizde değildir, bunu da bilsinler.Biz elimizden geldiği kadar bu arkadaşlarımıza yardımcı olacağız, işten çıkmamaları ve paralarını almaları için… Bunun vebali Belediye Başkanı ve siyasilerimizdedir.  halkın bunları bilmesini isterim.

Bu kulübün ayakta kalabilmesi her ay 500 bin tl gerekiyor. Biz finansmanı sağlamakta güçlükte çekiyoruz. Eğer Belediye Başkanı, Kardemir , siyasilerimiz bize sahip çıkacaklarsa  biz görevimize devam edeceğiz. Eğer sahip çıkmayacaklarsa biz kayyuma gideceğiz, onlar istediği şekilde yönetsin, istediği paraları da versinler , parayı da onlar bulsun düşüncesindeyiz. 

Karabükspor’a destek olması amacıyla sms sistemi çalışmamız vardı. 231 tane mesaj atılmış. Karabük’ü seven , Karabükspor için atılan o 231 mesajın sahibine ya da sahiplerine teşekkür ediyoruz. Sizlere de sormak lazım. Karabük için, Karabükspor için basın olarak mesaj attınız mı? Vekillerimize sormak lazım ? Belediye Başkanımıza sormak lazım… Karabük’ü seviyorlarsa 10 lirayı çok mu gördüler? Mesaj atıp atmadıklarını sormak lazım. Bende merak ediyorum, halkta merak ediyor.

Bize bu zamana kadar kimse sahip çıkmadı , kimse sahip de çıkmıyor. Özellikle siyasiler ve Belediye Başkanı bu kulübü görmemezlikten geliyor.  Biz buraya Rafet Bey’in listesi ile geldik. Ama görüşemiyoruz. Sahip çıkmıyor. Örneğin en son Hatay ‘dan gelen takımın otobüsünde Hatay Belediyesi yazıyor. Soruyoruz bizi belediye destekliyor diyorlar. Mazotumuzu belediye veriyor diyor, gittiğimiz yerlerdeki masraflarımızı belediye karşılıyor diyor. Bizim belediyemiz bize hiç bir şey vermiyor! Biz deplasmana giderken masraflarımız var , otobüs lazım, burada yemek yiyoruz yemek lazım, çim sahanın ihtiyaçları lazım, bir sürü şey lazım. İllaki bize çıkarıp nakit para da vermesine gerek yok, değişik şekillerde de bize yardımcı olabilir. Ama herkes bizi duymamazlıktan geliyor. 

Bu kulüp batarsa bir sürü kişi işsiz kalacak. Bunların vebalini kim çekecek? Basın olarak sorun, Siyasilere sorun, Belediye Başkanı’na sorun.Halkımız çok sessiz kalıyor. Anlattığımızda haklısınız diyorlar ama 2 kişi bir araya gelip bir şey yapamıyoruz. Esnafımıza sesleniyorum. Bizim bir çok ihtiyacımız var, gıda, kahvaltılık, deterjan , havlu gibi… herkes bir şey vermiş olsa biz çok çok rahat döneriz. Bir kişi bize çıkıp milyonlar binler verene kadar, gücü yettiği kadar versin helal ederek versin.Kulübümüzü şimdiye kadar helal bir parayla döndürdük. Sürekli Kardemir’den gelen bir paramız var. Sanıyorum bu para da helaldir, arkadaşlar helal ediyordur. Eylül ayından beri buradayım , eğer bir arkadaşımız varsa Kardemir’den de ben bu parayı helal etmiyorum diyen gelsin ben onun parasını vereyim. Bu kulübe haram para girmesin.

Geçen hafta Vali Bey’den randevu istedik alamadık. Belediye başkanından istedik alamadık. Kardemir’den randevu istedik alamadık. Tüm siyasilerinde hepsiyle bir araya gelerek Karabükspor hakkında ne düşündüklerini bilmek istiyoruz.Bizi de alsınlar desinler ki biz Karabükspor’u kafamızdan sildik kardeşim, bizde ona göre yolumuza bakalım. Bunun vebalini de onlar çeksin biz çekmeyelim. 

Siyasilerden ve Karabük Belediye Başkanı’ndan KarabükSpor ‘u neden istemediklerini , neden bu kadar çekindiklerini kameralar önünde açıklasınlar. Bu benim şahsi fikrimdir; bu kulüp kapanırsa yargı da devam eden dosyalar var, onların da kapanmasını istedikleri için batsın istiyorlardır belki de . Yargı da ki dosyaların kapanmaması için, davaların açılması için , kulübü ayakta tutmak için sonuna kadar gideceğiz. İşte bu yüzden bu kulübün ayakta kalması lazım. Dosyaların unutulmaması için, davaların açılması sonuçlanması için…

Görüşmeler sağlanamadığı için henüz bir karar alamadık. Bizim hedefimiz şudur ki eğer biz sahip çıkmıyoruz diyeceklerse kulübü Vali’ye teslim etmek .Onlar devlet olduğu için , daha büyük oldukları için bizden daha iyi yöneteceklerdir.  Paraları da bulacaktır diye düşünüyoruz. ” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
2924 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

#

YÜKSEL ”VERGİLİ Telefonlarımızı Açmadı”” için 4 Yorum

  1. Kemal : diyor ki:

    Bu takım belediye takımı değil kardemir karabük spor diye geçiyor verilirmi getirdi bu hale hakkınızı başka yerde arayın kim yeriyse ona hesapsorun

  2. Ayıp yiyen içememe 3 miletvekilene hesap yok birtek vergili suçlu helal olsun size

  3. cemal : diyor ki:

    sesleri niye çıkmıyor. Karabük spor üzerinden para yiyenler takım düşsün de bize hesap sormasınlar diye.Karabük spor çok önceden iflas ettiğini bildirip,yeni oluşuma gitmeliydi.Yeni Amasya spor gibi buna da belediye sahip çıkmalıydı. sizleri kutluyorum düştüğünüz halde hala centilmence oynuyorsunuz. Karabükün değil Türkiyenin sahibi yok.Allah kolaylık versin.Tek borcu olmayan takımı ne hale getirdiler.Başta siyasetçiler olmak üzere hepsini kınıyorum.Stadın olduğu yere de çok güzel site yapılır bence….

  4. KARABÜK’TE KENDİLERİNE (SÖZÜM ONA) İLERİ GELENLER DENİLEN (SİYASETÇİSİ,İŞ ADAMI,BÜROKRATI, SİVİL TOPLUM KURULUŞU YETKİLİLERİ, BASIN MENSİPLARI) ZEVAT YOLBULANLARIN KORKTUKLARI İÇİN KARABÜKSPORA SAHİP ÇIKAMAZ, DESTEK OLAMAZ.